پارس آی سی تی

هوندا قربانی حملات سایبری شد

هوندا قربانی حملات سایبری شد

به گزارش پارس آی سی تی شركت خودروسازی هوندا با انتشار اطلاعیه ای از حمله سایبری و توقف فعالیت های بین المللی خود اطلاع داده است.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، هوندا که یکی از بزرگترین و موفق ترین خودروسازان ژاپن به شمار می روند و سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود مختص کرده است، با انتشار اطلاعیه ای از حملات سایبری و باج افزاری و توقف فعالیتهای خود در خارج از ژاپن سخن گفته و در این خصوص اعلام نموده است: هوندا موتورز تلاش دارد هر چه زودتر تأثیر و تبعات منفی ناشی از این حمله سایبری جدید را کاهش داده و هرچه سریعتر به بازیابی فعالیتهای تولید، فروش و توسعه در کارخانه های مختلف خود در سرتاسر جهان بپردازد.
همینطور در صفحه توئیتری این شرکت به توقف سایر فعالیتهای بین المللی هوندا هم اشاره شده است: هم اکنون تمامی سرویسهای مالی مربوط به امور مشتریان با مشکلات فنی روبرو شده و دسترسی به آنها مقدور نیست.
طبق گزارش های انتشار یافته در رسانه های خبری، با این که هنوز جزئیات مربوط به این حمله سایبری مشخص و معلوم نشده است اما به نظر می آید که این شرکت مورد حمله و هجوم باج باج افزار معروفی تحت عنوان Snake قرار گرفته است. این باج افزار خطرناک بعد از آلوده کردن سیستم ها و سرورها فایل های مربوطه را رمزگذاری کرده و در ازای پس دادن آنها معمولاً رمز ارز تقاضا می کند.
بر اساس گزارش فایننشال تایمز، این شرکت ژاپنی همینطور از تمامی پرسنل و کارکنان خود درخواست کرده در صورت امکان، مرخصی با حقوق بگیرند تا بدین ترتیب به کامپیوتر های خود در محل کار دسترسی نداشته باشند.
فعالیت و تولید تمامی کارخانه های این خودروساز در کشورهای مختلف نظیر ایالات متحده، ژاپن، ترکیه، هند و برزیل تحت تأثیر این حمله سایبری و بدافزاری به صورت موقت متوقف شده است تا کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری بتوانند مشکل مذکور را با پایین ترین میزان صدمات وارده بر طرف کنند و کار و فعالیت خویش را باری دیگر از سر بگیرند.
هوندا همینطور فرضیه ارتباط این حمله سایبری با دور کاری کارکنان در زمان پاندمی کرونا را رد و تکذیب کرده و گفته که به دنبال دلیل و منشا این اتفاق تحقیقات جدیدی را آغاز خواهد نمود.
این شرکت پیش تر هم در سال ۲۰۱۷ میلادی که مورد حمله و هجوم حمله سایبری واناکرای قرار گرفته بود و فعالیت آن در ۱۵۰ کشور جهان مختل شده بود، اقدامات گوناگونی را به منظور تقویت و ارتقای امنیت سایبری زیرساخت های خود انجام داده بود. در آن زمان، واناکرای تولید بالغ بر یک هزار خودرو را در کارخانه های هوندا مختل و متوقف کرده بود.1399/03/22
20:05:47
5.0 / 5
1977
تگهای خبر: بدافزار , تولید , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس