پارس آی سی تی

كشف حفره های امنیتی خطرناك در زوم برای همه كامپیوتر ها

كشف حفره های امنیتی خطرناك در زوم برای همه كامپیوتر ها

به گزارش پارس آی سی تی یك موسسه امنیتی از شناسایی صدمه پذیری های خطرناكی در نرم افزار ویدئو كنفرانس زوم اطلاع داده كه هكرها با سوءاستفاده از آنها می توانند امنیت همه كامپیوتر های شخصی را به خطر بیندازند.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از هات هاردویر، همزمان با شیوع کرونا استفاده مردم از نرم افزارهای گپ گروهی و ویدئو کنفرانس برای برگزاری جلسات کاری، آموزش آنلاین و غیره افزایش یافته است. یکی از محبوب ترین این نرم افزارها زوم است که افشای حفره های امنیتی جدید آن توسط مؤسسه Cisco Talos نشان داده است مشکلات این برنامه باوجود به روزرسانی های اخیر برطرف نشده است.
Cisco Talos قبلاً هم یک صدمه پذیری امنیتی را در نرم افزار زوم شناسایی کرده بود که شرکت سازنده آنرا در ماه می با عرضه وصله TALOS-۲۰۲۰-۱۰۵۵ برطرف کرده بود.
این شرکت می گوید هکرها با سواستفاده از صدمه پذیری تازه می توانند پیام های حاوی فایل های آلوده و دستکاری شده با فرمت گیف را برای کاربران نرم افزار زوم ارسال نمایند. البته این پیام ها باید از راه سرورهای شرکت Gipghy ارسال شوند که در زمینه تولید انبوه فایل های متحرک گیف فعالیت می کند.
هکرها پس از این کار می توانند به کامپیوتر های شخصی آلوده شده نفوذ کرده و داده های شخصی آنها را سرقت نمایند. کارشناسان Cisco Talos با شرکت زوم در تماس هستند تا بتوانند این مشکل را هر چه سریع تر برطرف کنند.

1399/03/19
23:12:49
5.0 / 5
1637
تگهای خبر: آنلاین , تولید , شركت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس