پارس آی سی تی

چگونه برنامه های پیش فرض را در اندروید تغییر دهیم؟

چگونه برنامه های پیش فرض را در اندروید تغییر دهیم؟

به گزارش پارس آی سی تی برای تغییر برنامه پیش فرضی كه فیلم ها و تصاویر را در گوشی هایتان به اجرا درمی آورد، می توانید از بخش تنظیمات گوشی اندرویدی خود، این كار را انجام دهید و بدین ترتیب تمامی لینك ها، فایل ها یا تصاویر را با اپلیكیشن مورد نظر خود اجرا كنید.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، برای شما هم پیش آمده است که بخواهید فایل هایتان در اندروید با برنامه ای غیر از برنامه پیش فرض اجرا شود. برای مثال هنگامی که می خواهید یک فایل یا یک لینک را باز کنید، با مرورگر اپرا باز می شود، اما حالا شما می خواهید با مرورگر فایرفاکس یا کروم باز شود. یا فایل های صوتی در گوشی هایتان با برنامه گوگل پلی موزیک (Google Play Music) باز می شود و حالا می خواهید این برنامه را تغییر دهید.
علی اصغر زارعی- کارشناس فناوری اطلاعات- درباره روند تغییر دادن برنامه های پیش فرض در اندروید توضیح داد. به قول او، برای این کار ابتدا لازم است به قسمت Settings بروید بعد وارد بخش APPS یا اپلیکیشن های نصب شده شوید. برنامه مورد نظر Google Play Music را پیدا و روی آن تب کنید. در قسمت Set As Default روی آن تب کنید.


آنگاه روی گزینه Clear Defaults بزنید حالا این برنامه از حالت پیش فرض فایل های صوتی شما حذف می شود. آنگاه هنگاهی که می خواهید باردیگر فایل های صوتی را اجرا کنید، در زمان اجرا به شما این حق انتخاب را می دهد که با کدام برنامه باز شود.


اگر بخواهید تمام برنامه های پیش فرض در گوشی تان را تغییر دهید، می توانید برنامه های پیش فرض را Reset کنید و باردیگر از نو تعریف کنید که لینک ها، فایل ها یا تصاویرتان با کدام برنامه که در گوشی تان نصب شده، اجرا شود. برای این کار باردیگر در گوشی تان وارد قسمت Settings و قسمت APPS شوید. بعد در بالا سمت راست روی آیکون سه نقطه تب کنید. بعد روی گزینه Reset App Preferences تب کنید.


بدین ترتیب تمامی برنامه ها در پیش فرض گوشی شما حذف می شود و به شما این امکان را می دهد که تمامی لینک ها، فایل ها یا تصاویر را با اپلیکیشن مورد نظر خود اجرا کنید.1399/02/22
17:17:57
5.0 / 5
2238
تگهای خبر: فناوری , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس