پارس آی سی تی
ارسال لیست جدید به وزارت ارتباطات؛

۷۷۰ آدرس اینترنتی دانشگاهی در انتظار مجانی شدن

۷۷۰ آدرس اینترنتی دانشگاهی در انتظار مجانی شدن

به گزارش پارس آی سی تی وزارت علوم چند روز گذشته لیست حدود ۷۷۰ آی پی جدید را برای مجانی شدن حجم اینترنت دانشگاه ها به وزارت ارتباطات ارسال كرد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از مهر، بعد از اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران، دانشگاه ها یکی بعد از دیگری تعطیل شدند و با تداوم تعطیلی دانشگاه ها کم کم بحث آموزش مجازی قوت گرفت.
برهمین اساس دانشگاه ها با وجود اینکه از زیر ساخت های پوشش دهنده برای آموزش مجازی به صورت کامل برخوردار نبودند توانستند طی یک و دو ماه گذشته زیرساخت های لازم را فراهم نمایند به طوریکه حالا برپایه اعلام مسؤلان، دانشگاه ها، مشکل خاصی برای زیرساخت آموزش مجازی ندارند.
اما مشکل اصلی که برای آموزش مجازی دانشجویان وجود دارد بحث تهیه اینترنت و هزینه بر بودن آن است، دانشجویان خواهان مجانی شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی می باشند و وزارت ارتباطات وعده هایی را در جهت مجانی شدن اینترنت آموزش مجازی داده است که تا کنون تمام آنها محقق نشده است.
کارگروه آموزش های الکترونیکی وزارت علوم در همین راستا طی یکماه و نیم گذشته تعداد ۴۰۵، IP را برای مجانی شدن حجم اینترنت دانشگاه ها به وزارت ارتباطات ارسال کرده است تا وزارت ارتباطات هم آنرا به اپراتورها ابلاغ کند. از این مجموع حدود ۲۲۰ مورد آن مربوط به دانشگاه های دولتی، حدود ۷۰ مورد مربوط به دانشگاه های وزارت بهداشت، حدود ۳۵ مورد مربوط به حوزه های علمیه و حدود ۸۰ مورد آن مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی است که مجانی شده است.
براساس این گزارش وزارت علوم روز گذشته جدید ترین فهرست IP های دانشگاه ها را برای مجانی شدن اینترنت به وزارت ارتباطات ارسال کرد که مجموع ۷۷۰، IP را شامل می شود.
از این تعداد، ۳۷۴ مورد آن مربوط به دانشگاه های دولتی، ۲۸۳ مورد مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی، ۳۰ مورد مربوط به دانشگاه پیام نور، ۳۰ مورد مربوط به دانشگاه های فنی حرفه ای، ۵۰ مورد مربوط به جهاد دانشگاهی است.

1399/02/10
23:18:11
5.0 / 5
2339
تگهای خبر: اینترنت , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس