پارس آی سی تی
در پی شیوع كرونا ویروس ؛

بیل گیتس مردم را به آرامش دعوت كرد

بیل گیتس مردم را به آرامش دعوت كرد

پارس آی سی تی بیل گیتس مردم را به آرامش دعوت كرد


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، "بیل گیتس" بنیانگذار شركت "مایكروسافت" در یك گفت و گو، ضمن درخواست آرامش از همگان اظهار داشت: بجای اینكه بگوییم تولید واكسن و عرضه آن به مردم ۱۸ ماه طول می كشد، می توان اظهار داشت كه بحران كرونا ویروس در بعضی كشورها تنها ۶ تا ۱۰ هفته دیگر ادامه خواهد داشت.
وی چند روز پیش اعلام نمود كه از سمت خود بعنوان عضو هیأت مدیره مایكروسافت استعفا می دهد تا بتواند زمان بیشتری را به اقدامات بشردوستانه اختصاص دهد.
"بیل گیتس" در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه مردم در این بحران چه كاری می توانند انجام دهند، اظهار نمود: هما ما باید آرام بمانیم. حتی با وجود اینكه چنین وضعیت و بحرانی بی سابقه است.
وی افزود: نكته مهم این است كه همراه با جامعه خود در وضعیت تعطیلی باقی بمانیم تا میزان شیوع كرونا ویروس به طرز شایان توجهی كم شود و اوضاع در اسرع وقت به حالت عادی بازگردد.
در ادامه این مكالمه یك سوال راجع به تحقیقات پژوهشگران كالج سلطنتی لندن عنوان شد كه طی آن پژوهشگران مدعی شدند اگر این ویروس كنترل نشود، كروناویروس می تواند بیش از ۲ میلیون نفر در آمریكا را به كام مرگ بكشاند.
علاوه بر این در این مطالعه عنوان شد كه تاكتیك های كنترل جامعه كه سبب شده خیلی از مردم در خانه بمانند، ممكنست تا زمان ساخت واكسن یعنی ۱۸ ماه دیگر ادامه داشته باشد.
"بیل گیتس" در واكنش به چنین پژوهشی اضافه كرد: بنظر می رسد كه پارامترهای استفاده شده در این مدل بسیار منفی نگرانه بوده است.
وی با اشاره به چین اظهار داشت: تجربه ای كه در چین به دست آمد، مهم ترین اطلاعات ماست. چینی ها همه جا را تعطیل كردند و توانستند تعداد مبتلایان را كاهش دهند.
"بیل گیتس" پیش بینی نمود كه اگر كشورهای درگیر شده به كرونا ویروس آزمایش های لازم را روی افراد انجام دهند و شهرها را تعطیل كنند، بدین سان طی ۶ تا ۱۰ هفته تعداد مبتلایان بسیار كاهش خواهد یافت.
او در آخر افزود: من راجع به خسارت های اقتصادی واردشده نگران هستم.
این در حالیست كه بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس برای كمك به كنترل بیماری "كووید-۱۹" كمك مالی چند میلیون دلاری هم اهدا كرد.1399/01/01
18:33:51
5.0 / 5
2501
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس