پارس آی سی تی

گشتی مجازی در موزه سامسونگ

گشتی مجازی در موزه سامسونگ

پارس آی سی تی: سامسونگ كه این روزها تحت فشارهای تحریم های آمریكا، ساز رخت بر بستن از بازار جذاب ایران را كوك كرده، سال هاست كه فضای الكترونیكی كشور را به ویژه در زمینه تلویزیون، تلفن همراه و البته سایر دستگاه ها، تحت تاثیر و شاید گاهی سیطره خود داشته است.


زمانی كه در خیابان جمهوری تهران، در چارچوب تبلیغات شهری، بنر، پرچم و سردر مغازه ها، به شكل انبوهی نام سامسونگ نقش بست، كمتر كسی گمانش را می كرد كه این برند خوشنام كره ای، تحت تاثیر رویكردهای سیاسی، این چنین مخاطبان خودرا در ایران تنها بگذارد؛ تا جایی كه بازار خرید و فروش اقلام با این نشان نیز تحت تاثیر این گمان، و اگر و اما قرار گیرد.
خبرنگار ایسنا در این گزارش، در موزه سامسونگ در شهر ساون كره جنوبی گشتی زده است؛ جایی كه یادآوری می كند سامسونگ كه این روزها از غول های مولتی مدیای جهان شمرده می شود، راه به نسبت طولانی و دشواری را طی كرده است تا به این درجه از اعتبار و اعتماد برسد؛ اعتباری كه كسی تصورش را نمی كند با یك تلنگر ممكنست فرو بریزد.
شهر Suwon در كره جنوبی با فاصله به نسبت كمی از سئول، مركز كشور، شهری بسیار راحت جهت زندگی است؛ كه هرچند جاذبه ی اصلی آن قلعه هواسونگ و كلیه دروازه ها، دیوارها و پل هایی است كه این مجموعه ی عظیم را با تقریباً ۶ كیلومتر طول تشكیل می دهد، اما درواقع مقر "شهر دیجیتال" كره جنوبی است.
اگر زمانی به كره جنوبی سفر كردید، درست است كه نمی توانید از مجموعه مركزی سامسونگ بازدید كنید اما می توانید از موزه سامسونگ كه در داخل این مجموعه قرار دارد، دیدن كنید.
نام این موزه SIM، موزه نوآوری سامسونگ است. موزه نوآوری سامسونگ یك موزه الكترونیكی صنعتی است كه توسط این شركت بزرگ جهانی اداره می شود. موزه از سه بخش تشكیل شده است كه در آن، بازدیدكنندگان می توانند درباره تاریخ صنعت الكترونیك كره و همین طور گذشته، حال و آینده ی صنعت نیمه هادی، نمایشگر و موبایل، بدانند، مروری هم بر خاطره هایشان داشته باشند؛ آن هم بر ریل مسیر موفقیت سامسونگ. این موزه همین طور یك مركز آموزشی به نام انستیتو تحقیقات نمایش كودكان دارد.


كارت های پرسنلی كاركنان سامسونگ در سال های دور


منبع:

1398/12/13
13:21:32
5.0 / 5
1972
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس