پارس آی سی تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرداد

امكان رصدپرتاب ماهواره ظفر برای نخبگان نجوم فراهم می شود

امكان رصدپرتاب ماهواره ظفر برای نخبگان نجوم فراهم می شود

به گزارش پارس آی سی تی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به رئیس سازمان فضایی كشور دستور داد امكان رصد پرتاب ماهواره ظفر برای نخبگان نجوم فراهم شده و اطلاعات دریافتی از ماهواره برای تحلیل و ارزیابی به آنان عرضه شود.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات شب گذشته در گردهمایی فناوران فضایی و در جمع نخبگان و المپیادی های دانش آموزی و دانشگاهی پس از شنیدن سخنان و دغدغه های نخبگان با اشاره به اینكه باید برای آینده خود هدفی ترسیم نماییم، به نخبگان دانش آموز و دانشجو سفارش كرد: برای خود هدف داشته باشید و به آن هدف افتخار كنید و برای رسیدن به آن تلاش كنید.
با اشاره به اینكه خیلی از واقعیت های امروز تحقق رویاهای گذشتگان است، اضافه كرد: دیگران رویاهای ما را ساختند و ما هم باید تلاش نماییم رویاهای دیگران را بسازیم و اگر این كار را انجام ندهیم آیندگان تصور خوبی نسبت به ما نخواهند داشت.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه در راه رسیدن به آرزوها شكست هم وجود دارد، اظهار داشت: خیلی از افراد نسبت به اعلام خبر پرتاب ماهواره به علت شكست احتمالی انتقاد داشتند در صورتیكه باید حقایق را به مردم بگوئیم چون كه مردم دروغ گفتن را نمی پذیرند نه سخن گفتن از حقایق و یا حتی شكست ها
وی با اشاره به ساخت ماهواره های مختلف پس از پیام ۱، اضافه كرد: ما از شكست ماهواره پیام ۱ درس گرفتیم و سعی كردیم تا به رویاهای خود برسیم و حتما موفق می شویم.
وزیر ارتباطات با تاكید به اینكه رویاها آینده را می سازد، اظهار داشت: این عرصه میدان تلاش است و تلاش زمانی مفهوم می دهد كه رویای خوبی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه سازندگان ماهواره پیام ۱ در حال ساخت پیام ۲ هستند، اضافه كرد: این ماهواره با فناوری روز جهان ایجاد می شود.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه با این تلاشها به آینده روشن می رسیم، تصریح كرد: تمام فعالان این حوزه رویای كوبیدن پرچم ایران در كره ماه را دارند.
سفارش ساخت پنج كپسول انتقال انسان به فضا داده شد
محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینكه اولین گام ارسال فضانورد ایرانی به فضا برداشته شد، خبر داد: در این راستا سفارش ساخت پنج كپسول زیستی حمل انسان به مدار ۱۹۰ كیلومتری در ۳ سال، به پژوهشگاه هوا فضا داده شد.
وی با اشاره به توییت روز گذشته خود درباره لباس فضایی و نظرات جالب مردم در این حوزه، اضافه كرد: این مورد مهم می باشد كه از امروز جستجوهای فضایی در برنامه های ما قرار دارد.
آذری جهرمی خاطرنشان كرد: با ساخت كپسول های فضایی ربات هایی به فضا ارسال می شود تا آمادگی انتقال انسان به فضا فراهم گردد.
وی همینطور از آماده بودن ماهواره ظفر ۲ برای خردادماه سال آینده اطلاع داد.1398/11/19
14:28:18
5.0 / 5
2681
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آی سی تی پارس