پارس آی سی تی

كاهش حقوق تیم كوك به دلیل ضعف عملكرد اپل

كاهش حقوق تیم كوك به دلیل ضعف عملكرد اپل

به گزارش پارس آی سی تی حقوق دریافتی تیم كوك مدیرعامل اپل امسال میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ كاسته می شود و علت این امر كاهش درآمد اپل است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از آسین ایج، تیم كوك در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۱.۶ میلیون دلار حقوق گرفته است كه این رقم در مقایسه با حقوق ۱۵.۷ میلیون دلاری تیم كوك در سال ۲۰۱۸ كاهش قابل ملاحظه ای نشان داده است.
اسنادی كه توسط خود شركت اپل انتشار یافته، نشان داده است عملكرد مالی اپل در سال ۲۰۱۹ ضعیف تر از سال ۲۰۱۸ بوده و علت این امر كاهش فروش برخی تولیدات محبوب این شركت و به خصوص گوشی آیفون بوده است.
حقوق سالانه پایه تیم كوك در شركت اپل سه میلیون دلار است ولی وی بر اساس عملكردی كه دارد پاداش هایی دریافت می كند و البته امكان دارد جریمه هم بشود.
كل پاداشی كه تیم كوك در سال ۲۰۱۹ بابت عملكرد خود دریافت كرده ۷.۷ میلیون دلار است. رشد فروش اپل در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال ۲۰۱۸ تنها ۲۸ درصد بوده كه برای هیأت مدیره این شركت به هیچ وجه راضی كننده نیست. تیم كوك در سال ۲۰۱۸ برابر با ۱۲ میلیون دلار پاداش دریافت كرد. علت این مسئله رشد ۱۰۰ درصدی فروش تولیدات اپل در این سال در مقایسه با سال ۲۰۱۷ بود.
كوك در سال ۲۰۱۹ مقدار دیگری مزایا در حد ۸۸۵ هزار دلار دریافت كرد كه بخش اعظم آن صرف تأمین امنیت وی و هزینه های نگهداری و پرواز جت خصوصی او شد.

1398/10/15
18:44:09
5.0 / 5
1412
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آی سی تی پارس