پارس آی سی تی

توسعه شبكه ۵G ناجی اریكسون می شود؟

توسعه شبكه ۵G ناجی اریكسون می شود؟

به گزارش پارس آی سی تی به باور خیلی از كارشناسان، توسعه شبكه ۵G در جهان می تواند فرصت خوبی اریكسون را به عرصه فعالیتهای مخابراتی بازگرداند.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، شركت اریكسون كه یكی از بزرگترین غول های تكنولوژی و اپراتورهای مخابراتی در جهان به حساب می آید، در سال های اخیر تحت تأثیر عوامل مختلفی همچون ظهور و فعالیتهای روز افزون شركت چینی هواوی با ركود روبرو شده است و از رونق و شكوه سال های قبل آن كاسته شده است.
طبق گزارش وب سایت trefis، حالا كارشناسان و تحلیل گران فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام نموده اند كه توسعه زیرساخت های لازم برای برقراری نسل پنجم اینترنت همراه معروف به شبكه ۵G فرصت خوبی برای بازگشت اریكسون به عرصه فعالیتهای مخابراتی و ارتباط سیار به حساب می آید و این شركت در مورد هوشمندی مدیران و اتخاذ سیاست های درست قادر خواهد بود به راحتی گوی رقابت را از سایر رقبای قدرتمند خود نظیر هواوی و نوكیا برباید.
در سال های اخیر یكی از فعال ترین و بزرگترین شركت های مخابراتی جهان، شركت چینی هواوی است كه به افترا جاسوسی از كاربران و مقامات آمریكایی و همكاری با دولت چین با تحریم، محدودیت و فشارهای گوناگونی روبرو شده است و بعضی از متحدان دولت ایالات متحده آمریكا هم تصمیم گرفته اند از همكاری با آن برای توسعه شبكه ۵G سر باز زنند.
پیش تر هم كارشناسان و تحلیل گران فعال در حوزه فناوری پیشبینی كرده بودند كه عدم همكاری با هواوی كشورهای مختلف را از بهره مندی از شبكه ۵G عقب خواهد انداخت و آنها را با مشكلات گوناگونی روبرو خواهد نمود.
كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این حوزه فعالیتهای گسترده ای را انجام داده اند.
خیلی از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوكیا، اریكسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبكه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.1398/10/12
23:53:40
5.0 / 5
2103
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس