پارس آی سی تی
در مركز تحقیقات مخابرات؛

سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری تا ۳ ماه دیگر آماده می شود

سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری تا ۳ ماه دیگر آماده می شود

به گزارش پارس آی سی تی مركز تحقیقات مخابرات ایران از آماده سازی سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری تا ۳ ماه آینده برای بهره برداری اطلاع داد.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از مهر، در اولین جلسه فروم اشتراك گذاری و تحلیل اطلاعات تهدیدات سایبری در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مركز تحقیقات مخابرات ایران) اعلام گردید كه پروژه پیاده سازی سامانه پایش امنیتی تهدیدات، تا ۳ ماه آینده به پایان رسیده و آماده بهره برداری است.
افسانه معدنی مجری این پروژه در این نشست اظهار داشت: با عنایت به اینكه پروژه پیاده سازی سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری، روزهای پایانی خویش را پشت سر می گذارد، قرار شد تا اطلاعات اولیه از اشتراك گذاری و تحلیل اطلاعات تهدیدات سایبری عرضه شود.
وی افزود: هدف از برگزاری این فروم، عرضه آخرین دستاوردها و خروجی محصولی بود كه توسط یكی از مجموعه های پژوهشگاه ICT نهایی و به آخر رسیده است تا ضمن آن، شرح كلی از اقدامات اخیر عنوان شود.
مجری پروژه پیاده سازی سامانه پایش امنیتی تهدیدات سایبری تصریح كرد: مفهوم اشتراك گذاری اطلاعات یك مفهوم جدید بوده كه مقرر است نوعی همسانی برای مقابله با تهدیدات شبكه های ارتباطی باشد؛ بنابراین لازم است مفاهیم و ترمینولوژی در اكوسیستم برگزار و كلیت مطالب در چارچوب ۲ فروم عرضه شود.
این پژوهشگر تصریح كرد: همینطور مقرر است به بهانه برگزاری این فروم ها، تمام چالش ها و فرایندهای دستیابی به خروجی فعلی را با متخصصان و عوامل درگیر با این محصول به چالش بگذاریم تا در صورت پیشنهاد و ایده ای، آنرا ارائه نمایند.
به گفته معدنی، مخاطبان این فروم می توانند علاوه بر متخصصان و صاحبان فن در زمینه امنیت شبكه، دانشگاهیان و نخبگان هم باشند.

1398/08/16
11:18:48
5.0 / 5
2004
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس