پارس آی سی تی

آلودگی های اینترنتی افزایش یافت

آلودگی های اینترنتی افزایش یافت

به گزارش پارس آی سی تی گزارش های منتشره از آلودگی های اینترنتی حاكی از افزایش بات ها و صدمه پذیری های گزارش شده در مهرماه در مقایسه با ماه گذشته است.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، مركز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای كامپیوتر ای) آمار آلودگی یك سال اخیر كشور را منتشر نموده است. در نمودارهای زیر تعداد بات نت ها و لطمه پذیری هایی كه در ماه های اخیر تا اختتام مهر ماه سال جاری ثبت شده، قابل مشاهده می باشد. منحنی distinct تعداد IPهایی را نشان میدهد كه برای آنها حداقل یك مورد گزارش آلودگی ثبت شده و منحنی total مجموع كل آلودگی های این IPها را نمایش می دهد.
بات نت (Botnet) شبكه ای از چندین كامپیوتر است كه مخفیانه و بدون اطلاع صاحبانشان، توسط یك بات مستر (Bot Master) برای انجام فعالیت های مخرب و اغلب حملات DDoS یا ارسال ایمیل های هرزنامه تحت كنترل گرفته شده است. در مهرماه، در مجموع هشت میلیون و ۲۹۹ هزار و ۳۵۹ بات گزارش شده است. تعداد بات ها تا خردادماه كمتر از ۵.۵ میلیون بوده، در ماه های تیر و مرداد افزایش داشته و به ۱۰ میلیون هم رسیده است.


همین طور لطمه پذیری (Vulnerability) به مدلول ضعف در روش های امنیتی سیستم، كنترل های داخلی، یا پیاده سازی است، كه می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد. در مهر ماه، شش میلیون و ۹۲۴ هزار و ۲۶۰ لطمه پذیری گزارش شده است. تعداد لطمه پذیری ها بااینكه در مقایسه با شهریور كه پنج میلیون بوده افزایش داشته، اما در مجموع در یك سال گذشته، تعداد لطمه پذیری ها روبه كاهش بوده است.

1398/08/04
13:49:23
5.0 / 5
1874
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس