پارس آی سی تی
نتایج یك بررسی نشان داد؛

كامپیوتر های كوانتومی تهدیدی برای محرمانه ماندن اطلاعات

كامپیوتر های كوانتومی تهدیدی برای محرمانه ماندن اطلاعات

به گزارش پارس آی سی تی نتایج یك بررسی تازه نشان داده است افزایش استفاده از كامپیوتر های كوانتومی می تواند تهدیدی برای محرمانه ماندن اطلاعات دیجیتال تلقی شود.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از آسین ایج، پژوهش جدیدی كه توسط موسسه دیجی سرت در آمریكا انجام شده، نشان داده است ۷۱ درصد از سازمان های تجاری و اداری در دنیا از طریق رسیدن فناوری پردازش كوانتومی را تهدیدی برای امنیت داده های دیجیتال خود می دانند.
اكثر سازمان های مورد اشاره اعتقاد دارند كه تهدید مذكور ظرف سه سال آینده جدی خواهد شد، چونكه تا آن زمان استفاده از كامپیوتر های كوانتومی كه قدرت پردازش بسیار بالایی دارند رشد قابل ملاحظه ای خواهد یافت.
برای انجام این بررسی كه در اگوست سال ۲۰۱۹ صورت گرفته با مدیران ارشد بیشتر از ۴۰۰ سازمان تجاری و اداری در كشورهای امریكا، آلمان و ژاپن مصاحبه شده است.
در مجموع ۵۵ درصد از پاسخ دهندگان پردازش كوانتومی را هم اكنون تهدیدی تا حدی جدی تا بسیار جدی توصیف كرده اند و ۷۱ درصد گفته اند این تهدید در آینده نزدیك تاحدی جدی تا بسیار جدی خواهد بود.
۸۳ درصد پاسخ دهندگان هم تصریح كرده اند برای برطرف شدن دغدغه های امنیتی باید آموزش های فوری در زمینه استفاده ایمن از كامپیوتر های كوانتومی عرضه شود.
در این زمینه سه دغدغه اصلی عبارت بوده اند از هزینه بالای شناسایی و مقابله با تهدیدهای كوانتومی، صدمه پذیری داده های ذخیره شده بر روی كامپیوتر های كوانتومی حتی در صورت رمزگذاری به شیوه های سنتی و ضعف روش های فعلی ابداع شده برای ایمن سازی داده های قابل ذخیره سازی بر روی كامپیوتر های كوانتومی.

1398/07/28
16:31:38
5.0 / 5
1886
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس