پارس آی سی تی

بدترین سال فروش گوشی موبایل در جهان!

بدترین سال فروش گوشی موبایل در جهان!

پارس آی سی تی: موسسه آماری و تحقیقاتی گارتنر اخیرا با انتشار گزارشی اعلام نموده است كه سال جاری میلادی تابحال بدترین سال از لحاظ فروش گوشیهای موبایل بوده است.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، قبل تر نیز خیلی از پژوهشگران و پژوهشگران در مؤسسات آماری و تحقیقاتی برآورد و اعلام نموده بودند كه فروش و عرضه گوشیهای هوشمند در بازارهای جهانی تحت تأثیر عوامل مختلفی همچون اشباع بازار موبایل، كاهش قابل توجه در فناوری های نوین و منحصر به فرد، جنگ تجاری میان چین و آمریكا، اعلام تحریم و محدودیت فعالیت و فروش محصولات شركت های چینی همچون هواوی و در نهایت بحران های اقتصادی در خیلی از كشورها كه توان مالی خریداران و كاربران محصولات تكنولوژی را می كاهد، ریزش شایان توجهی پیدا خواهدنمود.
حالا تازه ترین گزارش های انتشار یافته از طرف كارشناسان و مفسرین بازارهای جهانی فعال در مؤسسه گارتنر نشان داده است كه آمار فروش گوشیهای موبایل از شروع سال ۲۰۱۹ میلادی تابحال وضعیت خوبی نداشته و با اینكه هنوز آماری از میزان فروش شركت های مختلف در سه ماهه سوم سال منتشر و ارائه نشده است، اما بنظر می رسد كه روند رو به رشدی نداشته باشد و وضعیت به همین شكل باقی بماند.
این كارشناسان با تحلیل و بررسی وضعیت و میزان فروش برندهای مختلف، برآورد و اعلام نموده اند كه گوشیهای موبایل در شش ماهه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی نیز فروش قابل توجه و روند رو به رشدی را تجربه نخواهند كرد و بدین ترتیب تصویر و آینده روشنی در انتظار آنها نخواهد بود.
طبق گزارش وب سایت FierceElectronics، این موسسه همین طور در گزارش خود پیش بینی كرده است كه فروش گوشیهای موبایل تا آخر سال جاری میلادی شاهد یك كاهش ۳.۲ درصدی در مقایسه با سال قبل خواهد بود كه بدین ترتیب سال ۲۰۱۹ را بدترین سال از لحاظ میزان فروش گوشیهای موبایل در جهان نامگذاری می كند.
در این گزارش پیش بینی گارتنر از میزان فروش امسال و سال قبل نیز ذكر شده است كه در مجموع فروش ۱.۷۴ میلیارد دستگاه موبایل ( شامل گوشی هوشمند و معمولی) برای سال جاری تخمین زده شده است كه این رقم در مقابل ۱.۸ میلیارد دستگاه فروخته شده در سال قبل افت و كاهش بی سابقه ای یافته است. این در حالیست كه سال ۲۰۱۸ نیز آمار فروش گوشیهای موبایل به شدت كاهش یافته بود و این بدان معناست كه سال ۲۰۱۹ از آن هم عملكرد بدتری داشته و میزان فروش نامناسبی را به نام خود ثبت كرده است.
البته بعضی از كارشناسان و مفسرین از احتمال بازگشت تدریجی روند فروش موبایل در بازارهای جهانی به سمت و سوی مثبت و صعودی سخن گفته اند كه دلیل آن توسعه و برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G است. انتظار می رود بازارهای فروش موبایل به لطف این تكنولوژی شاهد تغییر و تحولات مثبت و جدیدی باشند و از روند نزولی كنونی خود بیرون بروند.
منبع:

1398/07/06
18:12:44
5.0 / 5
1336
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس