پارس آی سی تی
مدیرعامل هوآوی:

پای مرگ و زندگی در بین است!

پای مرگ و زندگی در بین است!

به گزارش پارس آی سی تی بنیان گذار و مدیرعامل شركت هوآوی گفت فشار آمریكا بر روی این شركت كار را به مرگ و زندگی كشیده است.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از سی ان بی سی، رن ژنگ فی، مدیرعامل هوآوی در جمع كاركنان این شركت حاضر شد و وضعیت فعلی را به یك میدان جنگ تشبیه كرد. هوآوی از ماه می وارد فهرست سیاه آمریكا شد و شركت های آمریكایی از انجام معامله با این غول چینی منع شدند. با این وجود كاخ سفید روز گذشته با اعطای معافیت موقت ۹۰ روزه برای همكاری با این شركت موافقت نمود.
هوآوی كه وابستگی نرم افزاری و سخت افزاری زیادی به آمریكا دارد تبدیل به یكی از اصلی ترین میادین زورآزمایی جنگ تجاری بین چین و آمریكا شده است. رن با اشاره به این كه هواوی احتیاج به خونی تازه در رگ هایش دارد اظهار داشت: وارد بازی مرگ و زندگی شده ایم و باید بااستعدادترین و ماهرترین افراد را برای همكاری استخدام نماییم.
رئیس این غول چینی با تاكید بر لزوم افزایش بهره وری این شركت گفت نیاز است نیروهای مازاد تعدیل شوند. هم چنین هوآوی به روند خرید تجهیزات مورد نیاز خود در مدت معافیت تحریمی سرعت خواهد بخشید تا پاسخگوی نیاز مشتریانش باشد.
هوآوی به تازگی در جهت كاهش وابستگی خود به تجهیزات آمریكایی از پردازشگر ساخت خود رونمایی نمود. هر چند كه به قول مدیرعامل این شركت ترجیح هوآوی در مقطع فعلی استفاده از سیستم عامل اندروید است اما در صورت لزوم، این شركت از سیستم عامل خود استفاده خواهد نمود.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا در ماه می گفته بود كه احیانا هوآوی بخشی از توافق نامه تجاری با چین خواهد بود كه دو طرف امیدوارند بر سر آن به جمع بندی برسند. با این وجود مایك پمپئو، وزیر خارجه آمریكا گفته است وجود شركت های چینی در داخل شبكه ارتباطی آمریكا یك ریسك امنیتی بزرگ است و وظیفه دولت هم آن است كه این ریسك را به حداقل برساند.
آمریكا هم چنین به مصرف كنندگان این كشور اخطار داده است كه محصولات شركت هوآوی امكان دارد مجهز به تجهیزاتی برای جاسوسی از آنها به نفع دولت چین باشد.1398/06/01
01:08:27
5.0 / 5
2228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس