پارس آی سی تی

چه ویدیوهایی از یوتیوب حذف می شوند؟

چه ویدیوهایی از یوتیوب حذف می شوند؟

پارس آی سی تی: محتوای بعضی از ویدیوهای یوتیوب باعث شده است كه لحظاتی پس از انتشار از پلت فرم این شبكه اجتماعی حذف شوند.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، یوتیوب بعنوان بزرگترین و اولین پلتفرم پخش آنلاین محتوای ویدیویی در جهان، در سال های اخیر به شدت از طرف دولت كشورهای مختلفی همچون ایالات متحده آمریكا تحت فشارهای سیاسی و غیرسیاسی قرار گرفته است تا پلتفرم آن از فعالیت ها و ویدیوهای نادرست، غیراخلاقی و نامناسب پاكسازی شود و به كاربرانی كه به ارسال و اشتراك گذاری ویدیوهای دارای محتوای ممنوعه اقدام می كردند، اجازه ادامه فعالیت ندهند.
برمبنای آمار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت digitalinformationworld، بنظر می رسد حجم بسیار بالایی از ویدیوهای آپلود و به اشتراك گذاشته شده در پلتفرم یوتیوب بلافاصله از طرف این شبكه اجتماعی حذف شده و از دسترس كاربران و مشتركان یوتیوب خارج می شوند.
طبق آمار و نمودار زیر، این ویدیوهای حذف شده در یوتیوب حاوی محتوای نامناسب و غیراخلاقی هستند كه انتشار و اشتراك گذاری آنها در فضای مجازی توسط خیلی از دولت های جهان همچون ایالات متحده آمریكا ممنوع اعلام شده است.
همچون موارد نامناسب و ممنوعه كه سبب حذف میلیون ها ویدیو در شبكه اجتماعی یوتیوب شده است، می توان به محتوای جنسی و غیراخلاقی، اخبار كذب و نادرست، انزجار عمومی و سواستفاده از گروههای مختلف مردم، محتوای خشونت آمیز، حركات و رفتارهای خطرآفرین، سواستفاده از كودكان و كودك آزاری و همین طور تشویق به انجام فعالیت های تروریستی اشاره نمود.


طبق آمار نمودار بالا، بالغ بر ۳۰.۱ درصد از ویدیوهای انتشار یافته داری محتوای جنسی و غیراخلاقی، ۲۶.۴ درصد محتوی اخبار كذب و نادرست، ۱۵.۶ درصد محتوی انزجار عمومی و سواستفاده از گروههای مختلف مردم، ۱۳.۵ درصد دارای محتوای خشونت آمیز، ۷.۶ درصد محتوی رفتارهای خطرآفرین، ۵.۲ درصد محتوی كودك آزاری و ۱.۶ درصد نیز محتوی فعالیت های تروریستی بوده اند.
منبع:

1398/05/30
21:28:22
5.0 / 5
1803
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آی سی تی پارس