پارس آی سی تی
همكاری وزارت ارتباطات و اورژانس؛

هوشمندسازی ارتباطات اورژانس

هوشمندسازی ارتباطات اورژانس

پارس آی سی تی: تفاهمنامه همكاری فنی وفرآیندی برای افزایش سطح كیفی خدمات اورژانس و هوشمندسازی ارتباطات پیش بیمارستانی وبیمارستانی میان سازمان اورژانس كشور و مركز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت امضاء شد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از مهر، این تفاهمنامه میان پیرحسین كولیوند رئیس اورژانس كشور و مدیریت های پزشكی و حمیدرضا صفی خانی رئیس مركز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، در حاشیه اولین روز نمایشگاه الكامپ منعقد شد.
هدف از انعقاد این تفاهمنامه، همكاری فنی و فرآیندی برای افزایش سطح كیفی خدمات اورژانس و هوشمندسازی ارتباطات پیش بیمارستانی و پذیرش بیمارستانی است تا زمان ارائه خدمات اورژانس، به حداقل زمان كم شود.
یكی از مهمترین خدمات نظام سلامت الكترونیك، افزایش سطح كیفی خدمات اورژانس است كه امكان تبادل مستقیم اطلاعات اورژانس با پرونده الكترونیك سلامت فرد برقرار شود.
ازاین رو با امضای این تفاهمنامه، مدیریت پرونده الكترونیك و اورژانس برای تبادل اطلاعات آنلاین مردم به اورژانس فراهم می شود.
در این مراسم پیرحسین كولیوند رئیس اورژانس و مدیریت های پزشكی كشور با اشاره به اینكه مدیریت سكته های مغزی در ایران نسبت به متوسط جهانی، یك الگوی موفق شمرده می شود، اظهار داشت: سامانه های مبتنی بر فناوری اطلاعات در اورژانس كشور، عملكردهای موفقی داشته و ما شاهد بیشترین تأثیرگذاری در سامانه هایی مانند هدایت و عملیات حوادث غیرمترقبه بودیم.
وی با اشاره به اینكه اپلیكیشن ۱۱۵ الان قابل نصب روی گوشیهای موبایل است و در نمایشگاه الكامپ امسال در سالن دولت الكترونیك عرضه شده است، اضافه كرد: این اپلیكیشن امكان دریافت هشدارهای لازم مربوط به حوادث در مسیرها و نیز مباحث مربوط به خودامدادی و دگرامدادی را برای كاربران ارائه می كند.
كولیوند اشاره كرد: با اجرای این تفاهمنامه، در صورتیكه فرد با اورژانس تماس بگیرد، تمام اطلاعات وی به اورژانس منتقل شده و زمان ارائه خدمات پیش بیمارستانی و پذیرش اورژانس به حداقل زمان ممكن كاسته می شود.
رئیس اورژانس و مدیریت های پزشكی كشور تاكید كرد: این اطلاعات اولیه، بعد از جانمایی فرد تماس گیرنده با بیمار و آشنایی اورژانس با وضعیت پرونده سلامت الكترونیك بیمار دریافت می شود.


منبع:

1398/04/28
11:26:05
5.0 / 5
1465
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس