پارس آی سی تی

۳ فناوری كه توسعه پایدار را در انقلاب چهارم صنعتی شتاب می بخشد

۳ فناوری كه توسعه پایدار را در انقلاب چهارم صنعتی شتاب می بخشد

به گزارش پارس آی سی تی معاون دبیر كل سازمان ملل، ایجاد فرصت های برابر برای كشورها به منظور بهره مندی از فناوری گقت: هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و رباتیك از فناوری هایی هستند كه به توسعه پایدار شتاب می بخشند.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا دكتر آرمیدیا جابانا امروز در افتتاحیه نخستین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه كه در سالن اجلاس سران برگزار شد، فناوری را ابزاری برای نیل به اهداف توسعه پایدار دانست و اضافه كرد: انقلاب چهارم صنعتی در حال رخ دادن است و فناوری های هوش مصنوعی، ربات ها و اینترنت اشیا سه ركن اصلی اقتصاد جدید را تشكیل می دهند؛ چون كه این فناوری ها پتانسیلی هستند كه به توسعه پایدار شتاب می بخشند.
وی اضافه كرد: از نظر فناوری محدودیت هایی را می بینیم كه باید از راه مثلث همكاریهای شمال-شمال و جنوب- جنوب مرتفع شود و در این راه باید توجه ویژه ای به تلاش های صورت گرفته داشته باشیم.
جابانا با اشاره به اینكه تاكید مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه بر همه گیری فناوری است، افزود: در این راه باید مطمئن شویم كه فقیرترین افراد هم از فناوری بهره مند می شوند.
وی با اشاره به تصویب قطعنامه ای در اجلاس كشورهای اسكاپ، اظهار داشت: بر طبق این قطعنامه كشورهای اسكاپ باید از فناوری برای توسعه پایدار در منطقه آسیا و اقیانوسیه استفاده كنند و ما از كشورهای عضو تقاضا داریم كه بر طبق این قطعنامه مبادرت به برگزاری مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه كنند.

رئیس اسكاپ اضافه كرد: بعد از تصویب این قطعنامه در سال ۲۰۱۸ ایران بعنوان برگزاركننده نخستین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه انتخاب گردید.
وی اظهار داشت: ما باید اطمینان حاصل نماییم كه كشورهای عضو در انقلاب چهارم صنعتی كمیته هایی را بوجود آورده اند تا بر مبنای آن تعاملات بین بخش های خصوصی و ذینفعان فناوری ایجاد شود.
جابانا تصریح كرد: ما پلت فرم های جدیدی برای فناوری ایجاد كردیم و از كشورهای عضو درخواست شد كه در برنامه های خود از فناوری بهره ببرند و نشان دهند كه فناوری چه اثراتی در محیط زیست و جوامع دارد.
وی اضافه كرد: كار ما ایجاد فرصت های برابر برای افراد عادی و فقیر در بهره مندی از فناوری است و در این مجمع هم به این مورد تاكید می نماییم.1398/03/21
14:11:03
5.0 / 5
1672
تگهای خبر: اینترنت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس