پارس آی سی تی

بدافزاری كه ارز استخراج می كند

بدافزاری كه ارز استخراج می كند

پارس آی سی تی: بنظر می رسد كه هكرها و مجرمان سایبری بدافزار جدیدی را منتشر نموده اند تا بتواند علاوه بر دسترسی به اطلاعات محرمانه برخی سازمان های مهم، ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده را باز استخراج كند.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده خیلی زودتر از آن چیزی كه تصور می شد در بین مردم و كاربران در فضای اینترنت به محبوبیت و شهرت بالایی دست یافت به شكلی كه خیلی از كاربران و سازمان ها از این طریق توانستند ثروت بسیاری را به دست بیاورند.
خیلی از هكرها و مجرمان سایبری این روزها به منظور استخراج بیت كوین ماینینگ، از حساب های كاربری، مرورگرهای اینترنتی و دستگاه های متصل به اینترنت كاربران (گوشی همراه و رایانه) بدون اجازه آنها سو استفاده می نمایند و این امر می تواند مشكلات و چالش های متعددی را برای كاربران در فضای اینترنت ایجاد كند.
حالا تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در هكرنیوز از آن حكایت می كند كه هكرها و مجرمان سایبری با انتشار بدافزار خطرناكی اهتمام دارند اسناد سازمان امنیت ملی ایالات متحده آمریكا را به دست آورده و به اطلاعات محرمانه و فوق سری آنها نفوذ و دسترسی پیدا كنند و همین طور ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده ای كه در شركت ها و مؤسسات متعددی وجود دارد، را استخراج كرده و از این طریق ثروت زیادی را به دست بیاورند.
محققان و پژوهشگران در مؤسسه سیمنتك كه در زمینه امنیت سایبری فعالیت می نمایند، در سال های اخیر دریافته و اعلام نموده اند كه ابزارهای جدیدی برای انجام حملات سایبری و توسعه بدافزارهای ارز كاو كشف كرده اند كه قادر می باشد ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده متعددی را كه موردنظر هكرهاست، استخراج كند و ثروت بادآورده هنگفتی را برای آنها به ارمغان بیاورد.
این بدافزار كه بی پی (BeePy) نام دارد، شركت و سازمان های بزرگ را مورد حملات و هجوم خود قرار می دهد و از كامپیوتر های موجود روی شبكه به آنها امكان استخراج مقادیر قابل توجهی ارز دیجیتال را می دهد.
بدافزار مذكور برای اجرای حمله در ابتدا باید ایمیل های حاوی بدافزار را توسط یكی از كارمندان سهل انگار داخل سازمان مربوطه باز كند تا پس از ایجاد یك درب پشتی روی سیستم بدافزار دیگری را تحت عنوان DoublePulsar نصب كرده و حمله سایبری را آغاز كند.
بر اساس گزارش های انتشار یافته، خیلی از وب سایت ها و فروم ها كاربرانشان را به نصب، دانلود و استفاده از نرم افزار و اپلیكیشن هایی كه مبادرت به خرید بیت كوین ماینینگ یا استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده می كنند، تشویق و ترغیب می كنند تا بدافزاری كه در این نرم افزار و پلتفرم ها به كامپیوتر، گوشی و دستگاه های الكترونیكی متصل به اینترنت نفوذ پیدا كرده و اطلاعات خصوصی، شخصی و مالی آنها را به سرقت ببرد.
منبع:

1398/02/08
11:26:17
5.0 / 5
1777
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس