پارس آی سی تی
در كمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی

الزامات نمایش خدمات نقشه بومی تبیین شد

الزامات نمایش خدمات نقشه بومی تبیین شد

پارس آی سی تی: كمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی كشور با عنایت به اهمیت خدمات نقشه، مخاطرات و فرصت های آن، الزامات و نیازمندی های این حوزه را برای كاربرد هرچه بیش تر نرم افزارهای بومی تبیین كرد.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، سعید مهدیون - معاون تنظیم مقررات مركز ملی فضای مجازی كشور - در این باره اظهار داشت: صیانت از داده های مكانی در فضای مجازی به سبب مشكلات امنیتی و انتظامی یكی از موضوعات مهم در حوزه فضای مجازی است كه باید برای پیشگیری از وابستگی به سرویس های خارجی و ساماندهی و توسعه زیست بوم كسب و كارهای مكان محور داخلی، الزامات و نیازمندی های این حوزه تعیین شود.
وی با بیان این كه برای شناسایی خدمات و موضوعات اطلاعاتی این حوزه بررسی مطالعاتی در كمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی كشور صورت گرفته است، اضافه كرد: بر همین مبنا تبدیل موقعیت به آدرس / آدرس به موقعیت، مسیر یابی، تخمین زمان رسیدن به مقصد، نقاط مورد علاقه و جست وجو ترافیك زنده بعنوان الزامات اولیه یك برنامه برای نمایش خدمات نقشه در نظر گرفته شده است.
مهدیون اشاره كرد: هم اكنون شركت های داخلی نمایش دهنده خدمات نقشه برمبنای شاخص های كاركردی همچون اطلاعات عمومی، فنی، رابط كاربری، پوشش، مسیریابی، اطلاعات شهری و كسب وكارها و Crowd Sourcing ارزیابی اولیه شدند كه البته همچنان برای توسعه نیاز به اقدامات بیش تری است.
معاون تنظیم مقررات مركز ملی فضای مجازی كشور اضافه كرد: ارزیابی فنی- تخصصی و امنیتی شركت های نمایش دهنده خدمات پایه نقشه به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و پلیس فتا واگذار شده است.1397/11/19
02:50:32
5.0 / 5
1706
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس