پارس آی سی تی

طرفداران الكسای آمازون به 100 میلیون نفر رسیدند

طرفداران الكسای آمازون به 100 میلیون نفر رسیدند

به گزارش پارس آی سی تی شركت آمازون اخیرا مدعی شده است كه بالغ بر ۱۰۰ میلیون دستگاه مجهز به دستیار صوتی الكسا در جهان به فروش رسیده است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، دیو لیمپ، مدیر بخش دستیارهای صوتی الكسا در شركت آمازون در مصاحبه و گفتگویی با گزارشگر وب سایت phonearena اخیرا خاطرنشان كرده است كه تعداد دستگاه های مجهز به دستیار صوتی هوشمند الكسا فروخته شده در جهان از مرز ۱۰۰ میلیون دستگاه باز گذشته است.

بر اساس تازه ترین آمارهای موجود، بالغ بر ۱۵۰ محصول و گجت هوشمند هم اكنون به دستیار صوتی الكسای آمازون تجهیز شده اند كه از برندهای مختلف و شركت های تكنولوژی متعددی بوده و با عنایت به طیف گسترده ای كه قابلیت ها و امكاناتی كه این دستیار صوتی دارد، میزان فروش الكسای آمازون به طرز قابل توجهی در ماه های اخیر رو به افزایش بوده است.

در این مصاحبه البته هنوز مشخص نشده است كه دقیقا چند دستگاه مجهز به الكسا واقعا به خود شركت آمازون متعلق می باشد و توسط این غول تكنولوژی توسعه داده شده است. از طرفی دیگر، آمارها و گزارش های انتشار یافته به صورت طبقه بندی شده محصولات مختلفی كه با الكسا به بازار عرضه می شوند را مشخص نمی كند اما می توان دریافت كه دستگاههای خریداری شده مجهز به الكسا مصارف خانگی داشته و بیشتر بر روی گجت های هوشمندی همچون اسپیكر و ساعت های هوشمند نصب و استفاده شده است.

این ادعای جدیدی كه اخیرا از طرف آمازون در رسانه ها انتشار یافته است، به وضوح نشان داده است كه آمازون گوی رقابت را از بزرگترین رقیب خود در این حوزه یعنی گوگل ربوده است.

اسپیكرهای هوشمند یكی از آن دسته از دستگاه ها و گجت های هوشمندی هستند كه میزبان دستیارهای صوتی همچون الكسای آمازون، گوگل اسیستنت، سیری اپل و بیكسبی سامسونگ هستند.

به طور كلی در توصیف وظایف و معرفی اسپیكرهای هوشمند باید اظهار داشت كه این گجت های هوشمند به كاربران امكان می دهند تا درصورت داشتن مشغله، وسائل خانگی خودرا با دستورهای صوتی كنترل كنند، بعنوان مثال، از وضعیت آب و هوا و جدیدترین خبرهای روز باخبر شوند، تایمر و زنگ آگهی برای خود تنظیم كنند، با دوستان و خانواده خود تماس صوتی برقرار كرده و به مخاطبان موردنظر خود پیام متنی ارسال نمایند. همه این كارها بدون دخالت دست كاربر و تنها با ارسال یك پیام و دستور صوتی به اسپیكر هوشمند انجام خواهد گرفت.

از آنجا كه دو سال پیش یعنی سال ۲۰۱۷ میلادی سالی مملو از محصولات جدید و شگفت انگیز در عرصه تكنولوژی و اشیای هوشمند بود، یكی از بزرگترین رقابت ها باز میان دو شركت آمازون و گوگل بر سر اسپیكرهای هوشمند بود.

اسپیكرهای هوشمند گوگل هوم مینی و گوگل هوم ماكس، آمازون اكو با بهره مندی از دستیار صوتی الكسا، هوم پاد اپل و كورتانای مایكروسافت همچون برترین اسپیكرهای هوشمندی هستند كه در جهان توانسته اند سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهند و نظر خیل عظیمی از كاربران و علاقمندان به تكنولوژی را به خود جلب كنند.
1397/10/17
13:37:02
5.0 / 5
1455
تگهای خبر: تكنولوژی , سایت , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس