پارس آی سی تی

تكنولوژی های جدید به كمك پایش حریق پارك ملی گلستان می آیند

تكنولوژی های جدید به كمك پایش حریق پارك ملی گلستان می آیند

پارس آی سی تی: معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: سامانه هوشمند پایش حریق در محدوده جنگلی پارك ملی گلستان با همكاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان حفاظت محیط زیست نصب خواهد شد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا حمید ظهرابی با اعلام این خبر اظهار داشت: این سامانه شامل دوربین های حساس به گرما و دود است و با استفاده از پوشش شبكه مخابراتی، اطلاع رسانی آنلاین و لحظه ای در مورد حریق های احتمالی را انجام می دهد.

وی افزود: این سامانه در راه ۱۲ كیلومتری جاده پارك ملی گلستان در قسمت جنگلی این عرصه نصب خواهد شد چونكه بیشترین آتش سوزی ها در گلستان به سبب حضور مسافران و گردشگران از حاشیه جاده آغاز می شوند.

ظهرابی اضافه كرد: این طرح با اعتبار بیشتر از ۴۰ میلیارد ریال و به صورت پایلوت در پارك ملی گلستان اجرا خواهد شد كه امیدواریم در آینده نزدیك چنین طرحی در سایر نقاط حادثه خیز مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست باز به اجرا در آید.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با تقدیر از همكاری وزارت ارتباطات در این طرح اظهار داشت: ایده اصلی این طرح متعلق به وزارت ارتباطات است و دكتر محمد جواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات - به سبب علاقه شخصیش به حفاظت از عرصه های طبیعی كشور شخصا پیگیری اجرای این طرح را انجام داده اند و برای ما مایه خرسندی است كه این وزارتخانه در راه حفظ محیط زیست و جنگل های كشور چنین گام بلندی را برداشته است.

وی اضافه كرد: توجه وزارت ارتباطات به سوژه مسئولیت اجتماعی نشانه وجود دیدگاه های نوین در آن وزارتخانه است چونكه ماموریت این وزارتخانه، كمترین لطمه را به محیط زیست وارد میكند اما همین دستگاه برای حفظ محیط زیست دغدغه نشان داده است. امیدواریم چنین دیدگاهی در دیگر وزارتخانه هایی كه ماموریت های آنها گاه با حفاظت محیط زیست در تداخل و با تخریب همراه می باشد هم دیده شود.

به گفته ظهرابی، به روزرسانی شبكه بی سیم پارك ملی گلستان به شبكه بی سیم دیجیتال با پوشش صددرصدی از دیگر طرح های در دست اقدام سازمان حفاظت محیط زیست در قدیمی ترین پارك ملی كشور است كه در آینده نزدیك آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، ظهرابی درانتها اظهاركرد: ارتقای شرایط حفاظتی پارك ملی گلستان بعنوان نمونه ای از مدیریت روز آمد مناطق تحت مدیریت از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست كشور است و ان شاالله تا آخر سال ۹۸ شاهد تحولی عظیم در حفاظت از این پارك ملی خواهیم بود.

ظهرابی احداث ردیف مستقل بودجه ای برای پارك ملی گلستان را در امتداد حفاظت ویژه از این پارك ملی برشمرد و اشاره كرد: با تامین امكانات و منابع كافی و تكیه جدی به مشاركت جوامع بومی – محلی به مطلوب ترین شكل ممكن از این ذخیرگاه زیست كره حفاظت خواهد شد.
1397/10/10
14:17:56
5.0 / 5
1447
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس