پارس آی سی تی

چهارمین پروداكت تنك تهران برگزار گردید

چهارمین پروداكت تنك تهران برگزار گردید

پارس آی سی تی: یكی از رویدادهای خودجوش در سیستم استارتاپی ایران، یعنی پروداكت تنك، به همت اسنپ تریپ و بامیلو برگزار گردید.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از مهر، در این رویداد افشان سامانی مدیر دپارتمان محصول بامیلو و رامین وطن پرست مدیر محصول یاهو، HP و مدیر دپارتمان محصول Trust Pilot توضیحاتی را درباره چالش های پیش روی مدیران محصول به جهت اینكه بتوانند سایت یا اپلیكیشنی را مطابق با اهداف كسب و كار، نیازهای كاربر و كارایی خلق كنند، نمایش كردند.
پروداكت تنك كه با هدف گردهمایی مدیران محصول و احداث هم افزایی بین متخصصان محصول، طراحان و توسعه دهندگان وب و اپلیكیشن شكل گرفته است، در بیشتر از ۱۰۰ كشور دیگر باز برگزار می گردد. Product Tank برای اولین بار در لندن و با گردهم آمدن گروهی از مدیران محصول، طراح و توسعه دهنده شكل گرفت و سپس چند سال در خیلی از كشورهای دیگر باز برگزار گردید.
چهارمین پروداكت تنك تهران در حضور بیشتر از ۷۰ نفر از متخصصان جوان این این حوزه و سخنرانی افشان سامانی برگزار گردید. سامانی كه سه سال است از كانادا به ایران بازگشته، از چالش های خود بعنوان توسعه دهنده وب و یافتن جایگاه خود بعنوان مدیر محصول و مسیر مشكلی كه طی كرده است؛ اظهار داشت: « من خوش شانس بودم كه بعنوان یك مدیر محصول توانستم در چند شركت معتبر كار كنم و همه ریزه كاری ها را در عمل یاد بگیرم.»
وی در این نشست از چالش های موجود در عرصه طراحی و توسعه محصول در ایران اظهار داشت: « وقتی از كانادا برگشتم تا در بامیلو تیم محصول را راه اندازی كنم، متوجه شدم كه تا چه حد طراحی محصول در ایران ناشناخته و مبهم است. معمولا در ایران، محصول متناسب با نیاز كاربر طراحی نمی گردد و این چالش بزرگی را برای مدیران محصول و البته كاربران محصول به وجود آورده است.»
در ادامه این جلسه رامین وطن پرست از ساختار منطقی شكل گیری یك محصول و سوالات بنیادینی كه یك توسعه دهنده یا طراح برای تولید یك محصول باید از خود بپرسد، صحبت كرد. وی كه تجربه مدیریت محصول در سایت یاهو و محصولات hp را دارد، همین طور در مورد دلایل شكست نوكیا برابر محصولات اپل توضیح داد.
وی با اشاره به اینكه گاه زیرساخت ها همگی فراهم هستند و برای موفقیت باید چارچوب هایی كه مانع رشد و تغییر هستند را از سر راه برداشت، اضافه كرد: «شاید جالب باشد بدانید كه محصولات اپل همگی در نوكیا وجود داشتند ولی یكی از دلایلی كه نوكیا شكست خورد، غرور بیجای مدیران نوكیا بود كه حاضر به تغییر ساختارهای ذهنی خود نبودند.»
وطن پرست معتقد می باشد برای هر تغییری در محصول باید سوال اصلی را پیدا كرد و برای آن بهترین پاسخ را یافت.
اسنپ تریپ بعنوان بانی این رویداد، علاقمند است تا با كمك به توسعه دهندگان، طراحان و مدیران محصول به ارتقای صنعت ICT و البته رشد استارتاپ های موثر در حوزه تجارت الكترونیك كمك نماید. پروداكت تنك از همه علاقمندان دعوت می كند برای هم فكری و حل چالش های این حرفه در این رویدادها كه در آینده باز برگزار می شود، شركت نمایند و با همكاران خود، مشكلاتشان و البته چاره ها آشنا گردند. این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1397/10/02
15:31:18
5.0 / 5
2224
تگهای خبر: استارتاپ , سایت , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس