پارس آی سی تی

هویت شما چطور دزدیده می شود؟!

هویت شما چطور دزدیده می شود؟!

پارس آی سی تی: دزدی هویت زمانی اتفاق می افتد كه از اطلاعات شخصی افراد برای باز كردن حساب كاربری جدید، خرید كردن یا پرداخت مالیات توسط شخصی غیر از صاحب اطلاعات استفاده گردد.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، بیش تر افرادی كه دزدی هویت را تجربه می كنند برای بازیابی از آن مراحل متعددی را طی می كنند. در این راستا، راه های بسیاری جهت بررسی آن كه آیا شخصی از اطلاعات شما درحال استفاده است یا خیر وجود دارد. بعضی از این علایم عبارتند از مشاهده برداشت هایی از حساب بانكی به صورتی كه نمی توانید این برداشت ها را توضیح دهید یا - عدم دریافت صورتحساب های بانكی (در صورت دریافت در قبل) یا سایر ایمیل ها.
هم چنین پیدا كردن فعالیت های غیرمعمول در حساب مالی، مشاهده صورتحساب هایی كه شما پرداخت نكرده اید، دریافت تماس هایی درباره بدهكار بودن در حالیكه شما بدهكار نیستید و اطلاع از سوء استفاده از اطلاعات از راه نشت داده در شركتی كه شما كار می كنید، می تواند از دیگر علایم دزدی هویت باشد.
به قول كارشناسان، اگر یكی از علایم آگهی فوق را دریافت كردید، سریعاً وارد عمل شوید؛ با جایی كه می دانید كلاهبرداری اتفاق افتاده تماس بگیرید و حساب بانكی خودرا بررسی و به پلیس گزارش كنید.
بر طبق شرایط، مرحله بعدی می تواند بستن حساب های كاربری باز به نام شما و یا ارسال گزارش برداشت های غیرمجاز به بانكی كه در آن حساب دارید، باشد.
از طرف دیگر اگر اخیراً هشداری در خصوص سوءاستفاده از اطلاعات شخصی خود به واسطه نشت داده دریافت كرده اید یا كیف پول خودرا گم كرده و یا حساب آنلاین شما هك شده است، بر طبق اطلاعاتی كه گم شده، مراحلی وجود دارد كه به محافظت در مقابل دزدی هویت كمك می نماید.
درصورتی كه كلمه عبور آنلاین شما دزدیده شده است، ابتدا به حساب كاربری خود وارد شوید و كلمه عبور را عوض كنید. درصورت امكان، نام كاربری را باز عوض كنید. اگر نمی توانید به حساب كاربری خود وارد شوید، با جایی كه حساب كاربری متعلق به آنجاست تماس بگیرید. از آنها بپرسید كه چگونه می توانید حساب را بازیابی یا از بین ببرید.
اما درصورتی كه از كلمه عبور یكسانی برای جاهای دیگر استفاده می كنید، آنها را باز تغییر دهید. اگر كلمه عبور متعلق به سایت مالی است یا شماره كارت شما در آن ذخیره شده است، حساب كاربریتان را برای هرگونه تغییر ناشناخته چك كنید.
اگر شماره كارت یا اطلاعات حساب بانكی شما دزدیده شده است باید با بانك تماس بگیرید و بخواهید كه كارت بانكی یا حساب بانكی شما را باطل كند و درخواست حسابی جدید كنید. تراكنش های مالی خودرا هم به صورت منظم بازنگری كنید. مطمئن شوید كه از حساب یا كارت شما سوء استفاده نشده است. همین طور درصورتی كه پرداخت خودكاری را تنظیم كرده اید، آنها را با شما كارت یا اطلاعات حساب بانكی جدید خود به روزرسانی كنید.
برمبنای اطلاعات مركز ماهر(مدیریت امنیت و هماهنگی رخدادهای كامپیوتر ای) درحالی كه دزدی هویت می تواند برای هر كسی اتفاق افتد، كارهایی وجود دارد كه می تواند موجب كاهش مخاطره این امر شود. در ادامه سه روش برای محافظت از هویت بعنوان بخشی از فعالیت های روزمره بیان می شود:
اول این كه بیانیه های در رابطه با محافظت از هویت را كه توسط بانك صادر می شود، به دقت و در اغلب اوقات بخوانید. دوم این كه مهلت زمانی پرداخت های خودرا بدانید. اگر صورتحسابی در زمانی كه انتظار آنرا ندارید، دریافت كردید، حساب كاربری خودرا بررسی كنید و سوم، هرگونه مستندی درباره اطلاعات مالی و شخصی خودرا پاره كنید.1397/09/24
19:02:02
5.0 / 5
1806
تگهای خبر: آنلاین , سایت , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس