پارس آی سی تی
گوگل اعلام كرد:

اطلاعات ۵۲ و دو دهم میلیون كاربر گوگل پلاس فاش شد

اطلاعات ۵۲ و دو دهم میلیون كاربر گوگل پلاس فاش شد

پارس آی سی تی: گوگل اعلام نموده باگی در خدمت گوگل پلاس سبب شده اطلاعات ۵۲.۲ میلیون نفر از كاربران آن فاش شود و بنا بر این این خدمت چهار ماه زودتر از موعد تعیین شده، تعطیل میگردد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از دیلی میل، گوگل به دومین باگ مهم در خدمت Google + خود اعتراف كرد. این باگ سبب شده اطلاعات ۵۲.۲ میلیون كاربر آن همچون مشتریان آن فاش شود.
این شركت در یك پست وبلاگی اعلام نمود این خدمت را چهار ماه زودتر تعطیل می كند. نخست قرار بود گوگل پلاس در ماه آگوست سال ۲۰۱۹ تعطیل شود اما سپس كشف باگ، این خدمت حالا در آوریل تعطیل میگردد.
گوگل در این پست وبلاگی اعلام نمود اطلاعات ۵۲.۲ میلیون كاربر فاش شده است. نام، آدرس ایمیل، شغل و سن كاربران در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته است.
این دومین افشای اطلاعات كاربران گوگل پلاس امسال است. در ماه اكتبر باز این شركت متوجه یك شكاف امنیتی در پلت فرم شد كه منجر به افشای اطلاعات نیم میلیون كاربر شده است.
باگ اولیه در ماه مارس كشف شد اما تا۶ ماه بعد فاش نشد و همین امر نگرانی هایی را درباره شفافیت به وجود آورده است.
«دیوید تاكر» نایب رییس بخش محصولات گوگل در یك پست وبلاگی نوشت: با كشف باگ جدید تصمیم گرفتیم این خدمت را زودتر تعطیل نماییم. هرچند می دانیم این امر پیامدهایی برای توسعه دهندگان دارد، اما می خواهیم از كاربران خود محافظت نماییم.
به نوشته تاكر آزمایش های معمول سیستم افشای اطلاعات را نشان داد كه بین ۷تا ۱۳ نوامبر اتفاق افتاده و سپس آن برطرف شده است. این بدان معناست كه توسعه دهندگان طرف سوم احیانا به مدت ۶ روز به اطلاعات كاربران دسترسی داشته اند. البته گوگل اعلام نموده هیچ شواهدی در خصوص سوءاستفاده از اطلاعات نیافته است.
این شكاف امنیتی اطلاعات مالی، پسوردها را فاش نكرده است.

1397/09/20
13:51:43
5.0 / 5
1756
تگهای خبر: شركت , كاربر , گوگل , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آی سی تی پارس