پارس آی سی تی
برای جلوگیری از اعتیاد و خشونت؛

كمیته اخلاق بازی های آنلاین در چین تشكیل شد

كمیته اخلاق بازی های آنلاین در چین تشكیل شد

پارس آی سی تی: چین یك كمیته اخلاقی جهت بررسی مفید بودن و سلامت بازی های آنلاین تشكیل داده است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از انگجت، بازی های آنلاین در چین بسیار محبوب هستند و حتی مدرسه ای در این كشور برای تربیت افراد حرفه ای تاسیس شده كه بازی كامپیوتری انجام می دهند. این درحالی است كه نگرانی هایی درباره عوارض این بازی ها سبب شده دولت این كشور ممنوعیتی برای تایید بازی های كامپیوتری جدید تصویب كند.
دولت چین از وجود یك كمیته «اخلاق بازی های آنلاین» آگاهی داده كه بازی های كامپیوتری را برای سلامت مفید بودن آنها و همین طور پرداختن این بازی ها به چالش های اجتماعی بررسی می كند.
به عبارت دیگر این پانل برای مقابله اعتیاد، خشونت و نزدیك بینی ناشی از رواج بازی های آنلاین تشكیل شده است. كمیته مذكور تابه حال ۲۰ بازی را بررسی نموده و ۹ مورد از آنها را رد كرده است. علاوه بر آن خواهان تغییراتی در ۱۱ بازی آنلاین دیگر شده است. البته نام این بازی ها و موارد مورد اعتراض كمیته فاش نشده است.
روزنامه«ساوث چاینا مورنینگ پست» ادعا می كند دولت مشغول احداث یك سیستم صدور مجوز برای بازی های آنلاین است و این امر مدتی طول می كشد.
به هرحال به نظر می آید این كمیته اخلاق برای توسعه دهندگان بازی های كامپیوتری دردسر ساز شده است. هم اكنون آنها ماه ها است كه منتظر تایید بازی ها هستند.

1397/09/18
13:22:24
5.0 / 5
2248
تگهای خبر: آنلاین , كامپیوتر , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس