پارس آی سی تی

خداحافظی مایكروسافت با كلمات عبور

خداحافظی مایكروسافت با كلمات عبور

پارس آی سی تی: مایكروسافت همزمان با عرضه نسخه بروزرسان ویندوز ۱۰ برای ماه اكتبر موسوم به بروزرسانی ۱۸۰۹، كوشش برای منسوخ كردن استفاده از كلمات عبور را یك مرحله پیش برد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از انگجت، كاربران از این پس برای ورود به حساب های مختلف خود در مایكروسافت می توانند یا از مرورگر «اج» و یا از دستیار ویندوز هلو استفاده كنند.
دستیار ویندوز هلو ورود به حساب كاربری را با نگاه كردن، استفاده از سنسور اثر انگشت یا بررسی عنبیه چشم فرد ممكن می كند. البته برای این كار باید كامپیوتر به ابزار قرائت اثر انگشت و دوربین مجهز باشد.
مایكروسافت برای حذف كلمه عبور از استاندارد شناسایی هویت متن باز فیدو ۲ باز پشتیبانی می كند و پس از این پس تمامی وسایل و دستگاه های تولیدی الكترونیك كه با این استاندارد سازگاری دارند می توانند برای قفل گشایی از خدمات مایكروسافت به كار گرفته شوند.
یكی از این دستگاه ها YubiKey ۵ است كه ظاهری شبیه به حافظه های فلاش یا كارت های حافظه كوچك دارد و با اتصال به پرت یو اس بی قفل سیستم را باز می كند. این دستگاه با مرورگرهای اج، فایرفاكس و كروم سازگاری دارد.
مزیت استفاده از این خدمات عدم نیاز به استفاده از كلمات عبور برای دسترسی به خدماتی مانند ایمیل های اوت لوك یا بازی های ذخیره شده بر روی كنسول ایكس باكس است.
مایكروسافت می گوید این سیستم از ایمنی بالایی در برابر حملات بدافزاری یا فیشینگ هم برخوردار می باشد. چونكه این سیستم تنها در صورت حضور فیزیكی كاربر در برابر سیستم عمل می كند و سپس اسكن شدن چهره یا وارد كردن پین كد اجازه ورود را صادر می كند.

1397/09/01
20:25:28
5.0 / 5
1890
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارس آی سی تی
آی سی تی پارس