پارس آی سی تی
با افشای برخی ایمیلها مشخص شد؛

استعفای الزامی یك مدیر فیسبوك به سبب مواضع سیاسی

استعفای الزامی یك مدیر فیسبوك به سبب مواضع سیاسی

پارس آی سی تی: زمانی كه پالمر لاكی یكی از موسسان شركت اكیولس كه توسط فیسبوك خریداری شده بود از این شركت خداحافظی كرد، شایعاتی در مورد مشكوك بودن این رویداد منتشر گردید كه حالا افشا شده است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از انگجت، در آن زمان علت این استعفا به صورت رسمی اعلام نشد، اما گفته شد كمك مالی بی سروصدای لاكی به یك گروه حامی ترامپ عامل این مساله بوده است.
اما اخیرا و با افشای محتوای برخی ایمیل ها مشخص شده كه مدیران ارشد شركت فیسبوك و همچون خود مارك زاكربرگ، لاكی را سپس مشخص شدن كمك وی به حامیان ترامپ برای حمایت علنی از یك كاندیدای لیبرال انتخابات ریاست جمهوری امریكا به نام گری جانسون در سال ۲۰۱۶ تحت فشار گذاشته اند.
به دنبال مقاومت لاكی، فیسبوك وی را برای خروج از این شركت تحت فشار گذاشته و در نهایت او را اخراج كرده است، البته وی به دنبال این مساله ۱۰۰ میلیون دلار پاداش خروج دریافت كرده است.
ظاهرا مواضع سیاسی لاكی تنها یكی از مسائلی بوده كه به استعفای وی منجر گردیده است. عدم شفافیت و كاهش نقش وی در رسیدگی به فعالیت های روزمره اكیولس هم در این مساله بی تاثیر نبوده است. فیسبوك خود دخالت مسائل سیاسی در اخراج این مدیر ارشد را رد كرده است.

1397/08/21
18:17:37
5.0 / 5
1828
تگهای خبر: شركت , فیس بوك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آی سی تی پارس