پارس آی سی تی
معاون وزیر ارتباطات در گفتگو با مهر:

افزایش قیمت ۸تا۱۸ درصدی بسته های اینترنت، بسته شبانه محدودمی شود

افزایش قیمت ۸تا۱۸ درصدی بسته های اینترنت، بسته شبانه محدودمی شود

پارس آی سی تی: معاون وزیر ارتباطات نتایج بررسی ها درباره افزایش نرخ بسته های اینترنت توسط اپراتورهای موبایل را به دستور وزیر ارتباطات و با عنایت به نارضایتی كاربران اعلام نمود.حسین فلاح جوشقانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اقدام اپراتورها برای افزایش قیمت بسته های اینترنت تصریح كرد: برپایه بررسی های انجام شده در زمینه بسته های اینترنت موبایل، شاهد افزایش قیمت ۸ تا ۱۸ درصدی هستیم كه البته در این زمینه اطلاع رسانی كاملی از جانب اپراتورها انجام شده و این افزایش قیمت در چارچوب مصوبات كمیسیون مقررات ارتباطات بوده است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح كرد: در افزایش قیمت بسته های اینترنت، سقف و كف تعرفه گذاری كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رعایت شده و ما در این زمینه، گزارشات لازم را به این كمیسیون به ریاست وزیر ارتباطات داده ایم.
معاون وزیر ارتباطات اظهار داشت: در این حال با اپراتورهای موبایل هم مذاكراتی صورت گرفته تا نرخ گذاری بسته های اینترنت را بهتر مدیریت كنند اما آنچه مسلم است این است كه این افزایش قیمت ها در چارچوب مصوبات صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینكه افزایش نرخ بسته های اینترنت موبایل بیشتر در بسته های كوتاه مدت دیده می گردد و در بسته های بلندمدت اینترنت، این افزایش كمتر رخ داده است، اضافه كرد: به این دلیل به نظر می آید سیاست گذاری اپراتورها به سمت تشویق مردم جهت استفاده از بسته های بلندمدت اینترنت است.
فلاح جوشقانی در مورد مدل تعرفه گذاری بسته های اینترنت كه به تشویق كاربران به استفاده از اینترنت شبانه منجر گردیده است، اظهار داشت: این مورد را هم پیگیری كردیم و به اپراتورها هم نتایج آنرا اعلام كردیم و آنها هم به مرور در حال حذف برخی بسته های شبانه هستند. البته این مدل هم یك روش جذب مشتری است و در اغلب اپراتورهای دنیا هم بسته های اینترنت شبانه با تخفیف به كاربران عرضه می گردد.
وی خاطرنشان كرد: خیلی از نیازهای كاربران به دسترسی به اطلاعات و دانلود فایل می تواند بدون نیاز به بیدار ماندن هم صورت گیرد.
معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان كرد: مبحث این است كه ما نمی توانیم بسته های شبانه را محدود نماییم و این مورد را در اختیار اپراتورها قرار داده ایم. چون در نهایت هم عده ای از حذف این بسته ها ناراضی خواهند بود. مهم این است كه مردم بتوانند نحوه استفاده از اینترنت خویش را در ساعات مختلف مدیریت كنند.

1397/08/19
14:46:06
5.0 / 5
1546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آی سی تی پارس