پارس آی سی تی
رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز خبر داد:

ساعت های هوشمند و مودم ها در صف رجیستری

ساعت های هوشمند و مودم ها در صف رجیستری

پارس آی سی تی: رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز اظهار داشت: متأسفانه هم اكنون وارد كنندگان استقبالی از واردات تلفن همراه نمی كنند و اشخاص تمایلی برای خرید تلفن همراه و وارد كردن این دستگاه ها به بازار ندارند.


محمد مهدی غفوریان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: بعد از آخر طرح رجیستری تلفن های همراه كه وارد كشور شده اند نوبت به دیگر وسایل ارتباطی كه سیم كارت دارند می رسد بر این اساس بعد از تلفن های همراه، نوبت به تبلت ها و ساعت های هوشمند می رسد و بعد از آن مودم ها در صف رجیستری قرار دارد.
غفوریان افزود: هدف از رجیستری جلوگیری از واردات كالای قاچاق و پیگیری و ردیابی دستگاه های ارتباطی است و درصورتی كه رجیستری انجام نشود بعد از مدتی دستگاه غیر قابل استفاده شده و امكان ارتباط با آن وجود نخواهد داشت.
رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز اضافه كرد: البته در مورد انواع مودم ها، عملیات رجیستری توسط خود اپراتورهای بزرگ كشور كه حجم اینترنت به فروش می رسانند انجام می گردد چون به شكلی خود تنها واردكنندگان این نوع محصول هستند.
غفوریان در ادامه در مورد وضعیت واردات تلفن همراه به كشور اظهار داشت: متأسفانه هم اكنون وارد كنندگان استقبالی از واردات تلفن همراه نمی كنند و اشخاص تمایلی برای خرید تلفن همراه و وارد كردن این دستگاه ها به بازار ندارند. تا این لحظه حتی ۶۰۰ هزار تلفن همراه باقی مانده در گمرك هم ترخیص نشده است.
وی افزود: البته وضعیت لوازم جانبی و قطعات تلفن همراه كمی بهتر است؛ البته به این مفهوم نیست كه كاهش قیمت داشته ایم بلكه نسبت به خود تلفن همراه وضعیت بهتری دارد؛ ولی هنوز هم قیمت یك قطعه برای تعمیر تلفن همراه برابر با قیمت خود تلفن همراه می باشد كه متأسفانه از كیفیت چندانی هم برخوردار نیست و نسبت به گذشته كاهش كیفیت چشمگیر داشته اند.
رئیس كمیته تخصصی تلفن همراه كشور در انتها اظهار نمود: مصرف تلفن همراه در ایران ماهیانه یك میلیون دستگاه است كه با این وضعیت متأسفانه دیگر نمی توان خوشبین بود و امیدوارانه صحبت كرد؛ باید فكری اساسی برای بهبود وضعیت بازار تلفن همراه كشور كرد.1397/07/23
14:23:36
5.0 / 5
1892
تگهای خبر: اینترنت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آی سی تی پارس