پارس آی سی تی

همكاری هواوی با هند در توسعه اینترنت ۵G

همكاری هواوی با هند در توسعه اینترنت ۵G

پارس آی سی تی: دولت هند از اپراتور مخابراتی هواوی درخواست كرده است كه به آزمایش پروژه های توسعه فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G بپردازد.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت economictimes.indiatimes، با عنایت به گسترش و محبوبیت روزافزون فناوری اینترنت همراه ۵G در خیلی از كشورهای جهان، اپراتورهای مخابراتی نظیر هواوی، اسپرینت، تی موبایل، نوكیا، اریكسون و غیره در یك رقابت تنگاتنگ تلاش می كنند كه به دنبال عرضه اینترنت ۵G بپردازند.

شركت هواوی بعنوان یك غول تكنولوژی چینی كه در زمینه عرضه اینترنت ۵G هم فعالیت می كند، حالا اخیرا اعلام نموده است كه از جانب دولت هند دعوت نامه ای در خصوص همكاری هواوی با شركت های مخابراتی این كشور دریافت كرده است و به نظر می آید كه در آینده ای نزدیك شاهد همكاری های گسترده آن ها درباره توسعه زیرساخت های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G باشیم.

كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.

اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT۲۰۲۰) شروع كرد. درنتیجه رسما یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در كشورهای مختلفی همچون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می كنند.

حالا به نظر می آید كه هند هم هم چون خیلی از كشورهای دیگر به دنبال برقراری و توسعه فناوری اینترنت ۵G و راه اندازی زیرساخت های لازم برای این فناوری است و در این راستا می خواهد با یك اپراتور مخابراتی آسیایی و مشهور هم چون هواوی همكاری كند.
1397/07/16
22:09:36
5.0 / 5
1510
تگهای خبر: اینترنت , سایت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس