پارس آی سی تی
زرآبادی به ایسنا خبر داد

طرح سوال از وزیر ارتباطات درباره فیلترینگ تلگرام و فعالیت تلگرام طلایی

طرح سوال از وزیر ارتباطات درباره فیلترینگ تلگرام و فعالیت تلگرام طلایی

پارس آی سی تی: یك عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از طرح سوال خود از وزیر ارتباطات درباره عدم پاسخگویی درمورد نارضایتی های به وجود آمده بعد از فیلترینگ تلگرام و فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی اطلاع داد.سیده حمید زرآبادی در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: با عنایت به غیرفعال شدن اپلیكیشن تلگرام كه منجر به تعطیلی بعضی از كسب و كارهای مجازی، كاهش كیفیت سرویس های اینترنتی و نارضایتی های اجتماعی شده، از وزیر ارتباطات خواستم به این سوالات پاسخ دهد:

۱- تجهیزات مربوط به فیلترینگ و شنود شبكه های موجود در كشور از محل چه بودجه ای و توسط چه سازمانی خریداری و در كجا و توسط چه كسانی نصب، نگهداری و بهره برداری می گردد.

۲- با عنایت به فعالیت سرورهای هاتگرام و تلگرام طلایی كه متصل به شبكه تلگرام بوده و امكان كنترل و رویت اطلاعات كاربران خویش را فراهم می سازد، به صورت شفاف مشخص سازید. هم اكنون سرورهای این دو اپلیكیشن از نظر فیزیكی كجا نصب شده و توسط چه سازمان یا سازمان هایی بهره برداری و نگهداری می گردد.

۳- ضمن توضیح در مورد پروژه پیام رسان های داخلی از نظر موفقیت عملكرد، نسبت به میزان كاربران فعلی آنها مبلغ وام و امكانات سخت افزاری، فیزیكی و مجوزهای اعطا شده به آنها شفاف سازی و گزارش نتایج حمایت همه جانبه از آنها را عرضه فرمایید.

۴- با عنایت به زمزمه فیلترشدن اینستاگرام و تاثیر آن بر كاهش میزان اشتغال در فضای مجازی نسبت به اعلام نظر وزارتخانه و اقدامات در جهت ممانعت از این تاثیر منفی، عرضه گزارش كنید.

به گفته زرآبادی این سوال از آذری جهرمی تقدیم هیات رئیسه مجلس شده است.
1397/07/02
14:35:28
5.0 / 5
1433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس