پارس آی سی تی

سوءاستفاده هكرها از ضعف امنیتی یك بازی برای حمله به اندروید

سوءاستفاده هكرها از ضعف امنیتی یك بازی برای حمله به اندروید

پارس آی سی تی: گوگل اعلام نموده موفق به شناسایی صدمه پذیری خطرناكی در بسته نصب بازی Fortnite شركت اپیك شده كه برای كاربران گوشیهای اندرویدی مشكلات جدی بوجود می آورد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از اندروید سنترال، صدمه پذیری مذكور كه مربوط به نسخه اندرویدی این بازی است به هكرها امكان می دهد تا از هر برنامه ای كه بر روی گوشیهای كاربران نصب شده سواستفاده كرده و از آنها برای بارگذاری و نصب و اجرای مخفیانه هر برنامه مخربی بهره بگیرند.
مشكل مذكور سبب می گردد تا برنامه های مخرب در پس زمینه دیگر برنامه ها اجرا شده و به گوشی دسترسی كامل داشته باشند، بدون اینكه كاربر متوجه مشكل یادشده شود.
گوگل ۱۰ روز قبل این مشكل را به صورت خصوصی به اطلاع شركت اپیك رسانده بود و پس از رفع آن و به روزرسانی بسته نصب بازی Fortnite این شركت مبحث مذكور را به صورت علنی افشا كرده است.
كاربرانی كه برای نصب بازی Fortnite بر روی گوشی اقدام می كنند، كل بازی را بارگذاری نمی كنند و در عوض بسته نصب كننده آن را دریافت می كنند كه با استفاده از آن كل بازی به صورت مستقیم به گوشی منتقل می گردد. هكرها قبلا از این بسته نصب كننده سواستفاده می كردند كه شركت اپیك با به روز كردن بسته یادشده جلوی سواستفاده های بیشتر را گرفته است. هنوز مشخص نمی باشد سواستفاده عملی از این صدمه پذیری رخ داده است یا خیر.

1397/06/04
16:15:09
5.0 / 5
1981
تگهای خبر: شركت , كاربر , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس