پارس آی سی تی
رئیس دانشگاه شهركرد خبر داد

اتصال دانشگاه شهركرد به شبكه علمی، نصف شدن هزینه های اینترنت و وعده رفع فیلتر

اتصال دانشگاه شهركرد به شبكه علمی، نصف شدن هزینه های اینترنت و وعده رفع فیلتر

پارس آی سی تی: رئیس دانشگاه شهركرد اظهار داشت: دانشگاه شهركرد بعنوان اولین دانشگاه منطقه ۶ كشور به شبكه علمی كشور متصل شد.


سعید كریمی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار كرد: دانشگاه شهركرد اولین دانشگاه در منطقه شش كشور است كه در بین دانشگاه های صنعتی اصفهان، كاشان و یزد به شبكه علمی كشور متصل شده است.
وی اضافه كرد: شبكه علمی یك قرار داد سه جانبه میان وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، مركزپژوهش های صنعتی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
كریمی در مورد مزایای شبكه علمی برای استان اظهار داشت: شبكه علمی یك شبكه بسته در ایران است كه نتایج تحقیقات را در مراكز علمی و دانشگاه ها میان محققان، به اشتراك گذاشته و دارای امنیت خاص خود است.
وی با اشاره به اینكه در خیلی از كشورهای اروپایی این شبكه وجود دارد، تصریح كرد: خوشبختانه ایران هم این شبكه علمی را دارد كه این شبكه در داخل هر كشور دارای اعتبار خاصی است.
كریمی تصریح كرد: داشتن زیرساخت قوی و پهنای باند بسیار بالا لازمه استفاده دانشگاه ها از این شبكه علمی است كه دانشگاه شهركرد این امكان را دارد.
وی افزود: با استفاده از این شبكه اشتراك تجهیزات آزمایشگاهی هم امكانپذیر است چونكه شبكه علمی دارای سرعت بسیار بالایی است و با استفاده از آن می توان تجهیزات و امكانات سایر دانشگاه ها را در كشور به اشتراك گذاشت و دانشگاه شهركرد هم می تواند امكانات خویش را در اختیار سایر دانشگاه های ایران قرار دهد.
كریمی با اشاره به تولید نرم افزار سامانه كنفرانس و جلسات مجازی در دانشگاه شهركرد، اظهار داشت: سایر دانشگاه ها با اتصال به شبكه علمی می توانند از این امكان استفاده كنند كه باعث درآمدزایی برای دانشگاه ها هم خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: هزینه اینترنت روی شبكه علمی توسط دولت نصف قیمت شده و تنها دانشگاه هایی در كشور می توانند از این اینترنت استفاده كنند كه به شبكه علمی متصل باشند.
كریمی بیان كرد: از جانب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قول داده شده تا رفع یك سری از محدودیت ها همانند فیلترینگ تا حدود زیادی روی شبكه علمی كشور حذف شود تا در نهایت دانشگاهیان از امكانات بهتری بهره مند شوند.
وی اظهار داشت: با سفر اعضای كمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به استان، سامانه وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه شهركرد راه اندازی شد كه این سامانه وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان را رصد می كند و مدیران می توانند در جهت برنامه ریزی بهتر از این سامانه استفاده كنند.
كریمی اظهار نمود: با این بررسی می توان مشخص كرد كه آیا در بعضی رشته ها نیاز به پذیرش دانشجو وجود دارد یا نه و با تغییر گرایش در رشته های بین رشته ای باعث بهبود وضعیت اشتغال در سطح جامعه شد تا رشته ها متناسب با نیاز صنایع راه اندازی شود.
رئیس دانشگاه شهركرد خاطرنشان كرد: این پالایش یك آمار دقیق به تصمیم گیرندگان استان برای برنامه ریزی خواهد داد چونكه خیلی از موقع بر مبنای حدس و گمان برنامه ریزی می گردد در صورتیكه باید برپایه مستندات باشد.1397/05/13
13:13:06
5.0 / 5
1574
تگهای خبر: اینترنت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس