پارس آی سی تی

جاسوسی سایبری رژیم صهیونیستی از فعالان حقوق بشر

جاسوسی سایبری رژیم صهیونیستی از فعالان حقوق بشر

پارس آی سی تی: طبق اعلام سازمان عفو بین الملل یك نرم افزار جاسوسی متعلق به رژیم صهیونیستی فعالان حقوق بشر و برخی مقامات خاورمیانه را هدف گرفته است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از آسوشیتدپرس، سازمان عفو بین الملل اعلام نموده یكی از كارمندانش هدف نرم افزار جاسوسی نظارتی ساخت رژیم صهیونیستی بوده است.
به گفته این سازمان، رژیم صهیونیستی هر روز برای جاسوسی از فعالان حقوق بشر و مقامات دولتی در خاورمیانه و سراسر دنیا از فناوریهای بیشتری استفاده می نماید.
سازمان عفو بین الملل در یك گزارش ۲۰ صفحه ای اشاره كرده كه هكری در اوایل ماه ژوئن تلاش كرده به اطلاعات موبایل یكی از كارمندان آن دست یابد. این هكر با ارسال پیامی درباره تظاهرات جلوی سفارت عربستان سعودی در واشنگتن موبایل او را هدف گرفته است.
از سوی دیگر این سازمان اعلام نمود لینك آلوده به ویروس به یك شبكه متعلق به گروه NSO مربوط بوده است. NSO یك شركت نظارتی رژیم صهیونیستی است كه تاكنون چند بار كوشش كرد با ورود غیر قانونی به دستگاه های دیجیتال در كمپین های مختلف دخالت كند.
جاشوا فرانكو مدیر بخش فناوری و حقوق بشر سازمان عفو بین الملل در این باره می گوید: حامیان حقوق بشر هر روز با این مورد دست و پنجه نرم می كنند.
NSO در یك بیانیه رسمی اعلام نموده محصول این شركت در تحقیقات و جهت جلوگیری از جنایت و تروریسم عرضه شده و این اتهامات نادرست است.
این درحالی است كه سازمان نظارت اینترنت Citizen Lab كه طی دو سال قبل فعالیت های NSO را دنبال می كند هم اتهامات درباره نرم افزار جاسوسی NSO را تایید كرده است.
طبق گزارش Citizen Lab كه اخیرا انتشار یافته، این سازمان تاكنون ۱۷۵ نفر را شناسایی كرده كه هدف نرم افزار جاسوسی NSO بوده اند. همینطور این سازمان نشانه هایی از روش های مشابه هك در قطر یا عربستان سعودی را هم كشف كرده است. این روند نشان داده است نرم افزار جاسوسی رژیم صهیونیستی در حوزه خلیج فارس هم استفاده شده است.

1397/05/11
16:36:25
5.0 / 5
2105
تگهای خبر: شركت , فناوری , موبایل , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس