پارس آی سی تی
ذخیره اطلاعات در خدمات ابری؛

نگرانی كارشناسان امنیتی از خصوصیت جدید تلگرام

نگرانی كارشناسان امنیتی از خصوصیت جدید تلگرام

پارس آی سی تی: تلگرام خصوصیت جدیدی عرضه كرده كه عكسی از اسناد هویتی افراد را در خدمات ابری ذخیره می كند؛ این خصوصیت كارشناسان امنیتی را نگران كرده است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از انگجت، پیامرسان تلگرام آپدیت عظیمی برای موبایل عرضه كرده كه قابلیت ذخیره كردن نسخه ای از كارت های شناسایی افراد را در مخازن ابر این اپلیكیشن فراهم می آورد.
ویژگی جدید كه Passport نام گرفته، می تواند در هر زمان اسناد شناسایی فرد را با اپلیكیشن ها و خدمات دیگر به اشتراك بگذارد. تلگرام این خصوصیت را «روش یكپارچه احراز هویت» نامیده كه خدمات مالی و صنایع دیگر می توانند برای احراز هویت افراد به كار گیرند. بدین سان دیگر لازم نیست فرد عكس پاسپورت یا گواهینامه خویش را چند بار آپلود كند.
هر چند این ابزار پتانسیل تبدیل شدن به ابزاری كارآمد را دارد، اما خیلی از كارشناسان امنیتی معتقدند ایده ذخیره كردن اطلاعات حساس در ابر، چندان ایمن نیست.
تلگرام ادعا می كند اسناد افراد به وسیله رمزگذاری «سر به سر» (end to end) صیانت می گردد و آنچه فرد آپلود می كند را نمی بیند.
علاوه براین پیام رسان مذكور تصمیم دارد در آینده، تمام اطلاعات قابلیت «پاسپورت» را به یك ابر حسابرسی غیر متمركز منتقل كند. به عبارت دیگر اطلاعات در چند كامپیوتر توزیع می گردد تا سیستم را ایمن تر كند.
سرویس هایی كه خواستار یكپارچه سازی با «پاسپورت» با سیستم هایشان هستند، گزینه ثبت نام(sign up) را با استفاده از خصوصیت جدید تلگرام عرضه می كنند. با این روش آنها درخواست اطلاعاتی را می كنندكه كاربر در ویژگی«پاسپورت» ذخیره كرده است.
همچنین تلگرام تصمیم دارد احزار هویت طرف سوم را در آینده نزدیك ارائه نماید.

1397/05/06
14:12:16
5.0 / 5
1885
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس