پارس آی سی تی
مدیرعامل شركت دانش پارسیان مطرح كرد:

چالش های تولید نرم افزار در كلاس جهانی

چالش های تولید نرم افزار در كلاس جهانی

پارس آی سی تی: مدیرعامل شركت دانش پارسیان اعلام نمود شركت های تولید كننده نرم افزار در كشور توانستند در كلاس جهانی نرم افزار تولید كنند كه امید است این مهم توسعه پیدا كند.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از مهر، ابراهیم ابراهیم بای سلامی وضعیت شركت های تولید كننده نرم افزار در ایران را در مقایسه با دنیا مثبت ارزیابی كرد و اظهار داشت: شركت های تولید كننده نرم افزار در كشور از رشد بسیار خوبی برخوردار می باشند و با عنایت به اینكه گسترش كاربری فناوری اطلاعات و شتاب مصرف تكنولوژی هم در كشور بالاست.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: خوشبختانه شركت های تولید كننده نرم افزار در كشور توانستند در كلاس جهانی نرم افزار تولید كنند كه امید است این مهم توسعه پیدا كند.
مدیرعامل شركت دانش پارسیان مهمترین چالش شركت های نرم افزاری را عدم رعایت مالكیت معنوی و احترام درخور به ارزش تولید دانش و فناوری دانست و عنوان كرد: انتظار آن می رود به مالكیت معنوی و ارزش تولید دانش و فناوری توجه بیشتری شود، همینطور عدم توجه مشتریان به تهیه سند نیازمندی ها و تحلیل مناسب كسب و كار قبل ازسفارش تولید نرم افزار از چالش های عمده تولید كنندگان نرم افزار است.
وی همینطور تمامیت خواهی یك مرحله ای و فرصت ندادن به رشد مرحله ی نرم افزار كه خاصیت بالندگی و پایدار عملكردی نرم افزار است را از دیگر چالش های این دسته از فعالین نام برد.
ابراهیم بای سلامی عدم وجود زیرساخت های مناسب (شرایط سخت افزاری، بسترهای ارتباطی و آمادگی پرداخت های متناسب با اندازه پروژه ها) برای تولید نرم افزارهای بزرگ و یكپارچه در سطح كشور را از مشكلات تولیدكنندگان نرم افزار برشمرد.
وی كه شركتش بعنوان یكی از شركت های برتر در حوزه تولید نرم افزار در روز صنعت و معدن منتخب شد، در مورد فعالیت های شركت اظهار نمود: شركت ما یك شركت دانش بنیان است كه محصولات را مبتنی بر تحقیق و توسعه در حوزه نرم افزار تولید می كند.این شركت از سال ۱۳۸۲ شروع به فعالیت نموده و بزرگ ترین سامانه را در حوزه سنجش آموزش كاركنان دولت در سال ۱۳۸۴ تولید كرد.
مدیرعامل شركت دانش پارسیان خاطرنشان كرد: «سامانه ی ملی مشاغل ایران» از دیگر سامانه هایی است كه توسط این شركت و برپایه الگوی محتوایی O*NET طراحی شده و البته سایر كدینگ های بین المللی مانند NOC را كه مربوط به كانادا است یا ILO را كه مربوط به سازمان جهانی كار است را هم پوشش می دهد.
وی در ادامه اضافه كرد: نرم افزار دیگری هم امسال در حال آماده شدن هست بنام شناسنامه شغل مبتنی بر سامانه ی ملی مشاغل ایران است. طبق تفاهم نامه ای كه با وزارت كار داشتیم مقرر شد سامانه ملی مشاغل ایران را راه اندازی نماییم كه هم اكنون مقدمات آن آماده شده و منتظر تعهدات وزارت كار هستیم. امیدواریم امسال این حوزه برای عموم رونمایی شود و از آن استفاده كنند.
ابراهیم بای سلامی همینطور در تشریح سامانه سیب (سامانه یكپارچه بهداشت) كه یكی از بزرگترین سامانه های كشور به لحاظ استفاده كننده هست، تصریح كرد: سامانه یكپارچه بهداشت (سیب) كه پرونده الكترونیك سلامت در حوزه بهداشت است، كل اطلاعاتی را كه در حوزه معاونت بهداشت وزارت بهداشت هست پوشش می دهد. هم اكنون سامانه در حدود ۳۵ هزار نقطه در سطح كشور از روستاها و شهرها مستقر است و ما جمعیتی بالغ بر ۶۷ میلیون نفر را تابحال پوشش داده، ثبت نام كرده و پرونده تشكیل دادیم. از این تعداد حدود ۵۴ میلیون نفر تابحال ازاین سیستم بهره برده و خدمت گرفتند.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: این سامانه روزانه حدود ۶۰۰ هزار نفر در حوزه های مختلف از خانه ی بهداشت، مراكز بهداشتی درمانی و گروه های هدف زیادی در همه ی گروه های سنی (كودكان، مادران، نوجوانان، جوانان، میانسالان و سالمندان) را خدمت می دهد.
مدیر عامل شركت دانش پارسیان از طریق اندازی سایتی به منظور فروش كالا و خدمات اطلاع داد و اظهار داشت: در سه سال و نیم گذشته پروژه ای را به اسم «بایا» شروع كردیم كه این پروژه شامل (فروش كالا و خدمات) به صورت اینترنتی است.
وی خاطرنشان كرد: این پروژه در تهران و ۶ كلان شهر انجام شده و همینطور ۷ كشور همسایه را هم پوشش می دهیم.
ابراهیم بای سلامی همینطور اظهار داشت: قرار بود در ابتدای سال از این سامانه بهره برداری نماییم كه تنش های اخیر اقتصادی كه پیش آمد، یك بخشی از كالاها را حدودا غیرقابل دسترس كرد. البته خودمان هم علاقه مند بودیم كه بیشتر روی كالا و محصولات داخلی و بومی تاكید نماییم. خوشبختانه این كار را هم انجام دادیم و امیدواریم كه بزودی عملیات اجرایی را آغاز نماییم.

1397/04/17
13:37:25
5.0 / 5
1827
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس