پارس آی سی تی
شكایت بی سابقه كاربران؛

وحشت شركت های آمریكایی از آغاز اجرای قانون حفاظت از داده

وحشت شركت های آمریكایی از آغاز اجرای قانون حفاظت از داده

پارس آی سی تی: اتحادیه اروپا اجرای قانون حفاظت از داده خویش را از چند روز قبل شروع كرده و این امر باعث سردرگمی و وحشت شركت های فناوری آمریكایی شده كه به جمع آوری فله ای داده های كاربران عادت دارند.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از آسین ایج، بر مبنای قانون یادشده همه شركت های اینترنتی و فناوری باید برای جمع آوری هرگونه اطلاعات شخصی كاربران خود از آنها به صورت واضح و شفاف اجازه بگیرند. همین مساله سبب شده تا شركت های آمریكایی درصدد تغییر خط مشی ها و سیاست های حریم شخصی خود برآیند تا با جریمه و تعقیب قضایی مواجه نشوند.
اما طی دو روزی كه از اجرای این قانون می گذرد، فیس بوك و گوگل با شكایات حقوقی بی سابقه ای از جانب برخی كاربران خود رو به رو شده اند كه خواهان دریافت غرامت های كلان از این دو شركت به دلیل نقض حریم شخصی و جمع آوری بدون اجازه داده های خود هستند.
بر اساس یكی از شكایات یادشده فیس بوك و گوگل به ترتیب باید ۳.۹ و ۳.۷ میلیارد یورو غرامت پرداخت كنند. شاكی اصلی این دو پرونده یك فعال اتریشی حقوق مدنی و حامی حفظ حریم شخصی به نام مكس شریمز است كه مدتهاست از سیاست های گوگل و فیس بوك در زمینه جمع آوری اطلاعات خصوصی كاربران انتقاد می كند.
وی علاوه بر گوگل و فیس بوك زیرمجموعه های آنها مانند اینستاگرام و واتس اپ را هم مورد پیگرد قضایی قرار داده و حتی شكایتی را به صورت خاص بر ضد سیستم عامل اندروید تنظیم كرده است.
این دو شركت در واكنش اتهامات وارد شده به خویش را رد كرده و می گویند اقدامات لازم برای اجرای مفاد قانون تازه را انجام داده اند و مانند گذشته به حفظ حریم شخصی و امنیت كاربران به صورت جدی اهمیت می دهند.
البته خود كشورهای اروپایی هم برای اجرای قانون یادشده به صورت كامل آماده نیستند و كمتر از نیمی از كشورهای عضو اتحادیه اروپایی قوانین داخلی لازم برای پشتیبانی از قانون حفاظت از داده را به تصویب رسانده اند.

1397/03/06
12:59:54
5.0 / 5
1691
تگهای خبر: شركت , كاربر , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آی سی تی پارس