پارس آی سی تی

یادگیری روبات ها با تقلید از كارهای انسان

یادگیری روبات ها با تقلید از كارهای انسان

پارس آی سی تی: پژوهشگران و دانشمندان در شركت انویدیا با توسعه فناوری هوش مصنوعی، روبات ها را به یادگیری با استفاده از مشاهده رفتار انسان ها مجهز كردند.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت زد دی نت، این روزها كه فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی پیشرفت بسیاری كرده و شركت های فعال در زمینه تكنولوژی هم اقدامات و فعالیت های بسیاری در این حوزه كرده اند، محققان در شركت انویدیا Nvidia هم با توسعه و كار برروی این فناوری، امكان یادگیری روبات ها با استفاده از مشاهده رفتار و عملكرد انسان ها را فراهم نموده اند.

بدین ترتیب، روبات ها قادر خواهند بود ارتباط و تعامل بهتری با انسان ها برقرار كنند و با استفاده از توانایی مشاهده و یادگیری، بتوانند به صورت تمام و كمال كارهای بشر را تقلید كرده و انجام دهند.

اطلاعات و جزئیات دقیق تر این فناوری در جریان كنفرانسی كه مقرر است در استرالیا برگزار شود، عرضه خواهد شد. تنها اطلاعاتی كه تاكنون در این زمینه انتشار یافته آن است كه پژوهشگران مربوطه برای دستیابی به این فناوری از پردازنده گرافیكی Titan X جهت تولید شبكه های عصبی بهره برده اند. این شبكه های عصبی شباهت زیادی به سیستم اعصاب و یادگیری انسان برای تولید و اجرای كارهای مختلف دارد كه درنهایت منجر به انجام فعالیت های موردنظر توسط روبات مربوطه است.

این روبات ها به یك دوربین برای مشاهده چگونگی انجام امور توسط انسان ها مجهز هستند تا بعد از مشاهده، بتوانند به صورت كامل از آن رونوشت و تقلید كنند. این محققان مدعی شده اند این اولین باری است كه اطلاعات تصویر محور در روبات های مبتنی بر هوش مصنوعی مبنا و پایه انجام فعالیت قرار می گیرد.
1397/03/01
19:17:10
5.0 / 5
1591
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس