پارس آی سی تی

اپل مجبور به پرداخت جریمه به اتحادیه اروپا شد

اپل مجبور به پرداخت جریمه به اتحادیه اروپا شد

پارس آی سی تی: شركت آمریكایی اپل بالاخره روند پرداخت جریمه ۱۵ میلیارد دلاری خود به اتحادیه اروپا را شروع كرد.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت techcrunch، شركت اپل كه مدت ها پیش تحت تاثیر فرار مالیاتی در كشورهای اروپایی به پرداخت یك جریمه ۱۵ میلیارد دلاری محكوم شده بود، حالا به نظر می رسد كه بعد از مدت ها جنجال و كشمكش، دیگر راهی پیش رو ندارد و باید پرداخت این مبلغ هنگفت در این قاره سبزرنگ را شروع كند.

اپل باید به دولت ایرلند ۱۵ میلیارد دلار جریمه پرداخت كند كه حالا بر مبنای تازه ترین گزارش های انتشار یافته، اولین بخش پرداخت این جریمه را با انتقال مبلغ ۱.۷۷ میلیارد دلار كلید زده است.

كمیسیون اتحادیه اروپا در ماه اوت سال ۲۰۱۶ میلادی در بیانیه ای اعلام نمود كه شركت اپل از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۴ میلادی قوانین مالیاتی در این قاره را دور زده و به فرار مالیاتی اقدام نموده است. البته اپل تنها شركتی نیست كه از حفره های موجود در این قوانین مالیاتی اروپا سوءاستفاده كرده است و برخی دیگر از شركت ها همچون گوگل هم از چنین روشی به منظور كاهش پرداخت مالیاتهای خود بهره برده اند.

حالا بعد از گذشت چند سال و جنجال و كشمكش های فراوان، به نظر می رسد كه اپل حكم صادر شده بر ضد خویش را پذیرفته و بخش اول جریمه خویش را پرداخت كرده است. تعلل های اپل نه تنها سود و منفعتی برای این شركت آمریكایی نداشته بلكه با عنایت به كاهش ارزش دلار در برابر یورو، متوجه ضرر و زیان های مالی زیادی هم شده است و این بدان معناست كه در اصل، اپل باید مبلغ بیشتری را به اتحادیه اروپا بپردازد.
1397/02/31
15:33:10
5.0 / 5
1592
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس