پارس آی سی تی
معاون وزیر ارتباطات در پاسخ به مهر؛

تعرفه اینترنت برای مشتركان كم مصرف تائید شد

تعرفه اینترنت برای مشتركان كم مصرف تائید شد

پارس آی سی تی: معاون وزیر ارتباطات از موافقت وزیر ارتباطات با تدوین تعرفه جدید برای مشتركان كم مصرف اینترنت اطلاع داد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از مهر، حسین فلاح جوشقانی در حاشیه مراسم رونمایی از پروژه های شركت ارتباطات زیرساخت در جمع خبرنگاران در پاسخ به مهر اظهار داشت: مطابق با مصوبه ۲۶۶ كمیسیون تنظیم مقررات برای سرعت و حجم مصرفی مشتركان، جدول تعرفه ای در نظر گرفته شده بود كه بعضی از مشتركان كم مصرف نسبت به این تعرفه ها احساس نارضایتی كردند.
وی اظهار داشت: بر این اساس با بررسی های صورت گرفته، پیشنهادی از جانب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به وزیر ارتباطات عرضه شد تا مطابق با آن تعرفه ای برای مشتركان كم مصرفی كه نیاز به اینترنت با سرعت بالا دارند تدوین شود.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: این پیشنهاد كه با دریافت نظرات اپراتورهای اینترنتی تدوین شده است، به وزیر ارتباطات عرضه شد و شب گذشته شخص وزیر با این پیشنهاد موافقت نمود. بر این اساس، مطابق با این دستورالعمل، اپراتورهای اینترنتی می توانند با رعایت مصوبه ۲۶۶ در سقف و كف قیمت اینترنت به مشتركان كم مصرف اینترنت با سرعت بالا و كاهش آستانه سطح مصرف بدهند.
وی تصریح كرد: بزودی این مصوبه را ابلاغ می نماییم و مطابق با آن سطح مصرف منصفانه اینترنت مشتركان كم مصرف كه متقاضی سرعت بالای اینترنت هستند، تغییر خواهد نمود.معاون وزیر ارتباطات همینطور در مورد اتمام سرویس دهی مشتركان وایمكس كه از جانب اپراتورهایی كه خدمات دهنده آخر اردیبهشت ماه اعلام شده بود اظهار داشت: تكنولوژی وایمكس در دنیا منسوخ شده است و اپراتورها در حال جایگزینی تكنولوژی TD-LTEبه جای وایمكس هستند.وی تصریح كرد: دسترسی به این سیروس تفاوتی با وایمكس نخواهد داشت و تنها تكنولوژی این شبكه ثابت ارتباطی نسبت به گذشته پیشرفته تر شده است. در این زمینه اپراتورهای عرضه دهنده خدمات موظف به عرضه این سرویس همانند سرویس وایمكس و بدون تغییر تعرفه و خدمات هستند.وی در مورد اتمام عرضه خدمات وایمكس از آخر اردیبهشت ماه و مشكلاتی كه بعضی از مشتركان بابت سلب امتیاز مودم هایشان با آن روبرو هستند اظهار داشت: پشتیبانی شبكه وایمكس در تمام دنیا منسوخ شده و تمامی اپراتورها به سمت ارتقای این سرویس پیش می روند. در این زمینه تمامی تلاش این است كه مشتركان متاثر از این تغییر تكنولوژی نشوند و چنانچه حقی از آنها ضایع شود به صورت قطع ما آن را پیگیری خواهیم كرد.

1397/02/25
14:43:17
5.0 / 5
1615
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس