پارس آی سی تی

سبحانی فر: بنایی بر فیلتر شدن شبكه های اجتماعی وجود ندارد

سبحانی فر: بنایی بر فیلتر شدن شبكه های اجتماعی وجود ندارد

پارس آی سی تی: یك عضو كمیته تعیین مصادیق مجرمانه با تاكید بر اینكه بنایی بر فیلتر و بسته شدن شبكه های مجازی و پیام رسان های خارجی همچون تلگرام، واتس آپ و اینستاگرام وجود ندارد، اظهار داشت: هیچ شبكه اجتماعی كه محتوای مجرمانه نداشته باشد، بسته نمی گردد مگر آنكه محتوای مجرمانه داشته باشد.رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با ایسنا در واكنش به دستورالعمل جدید برای ماموریت حضور دستگاه های دولتی در پیام رسان های خارجی، اظهار داشت: همه صحبت بر سر این است كه باید انحصار شكسته شود، همان گونه كه دولت گفته نباید در هیچ كار و موضوعی انحصار باشد چون فساد به وجود می آورد.

وی درباره شایعه بسته و فیلتر شدن تلگرام، واتس اپ، اینستاگرام و سایر پیام رسان های خارجی، اظهار داشت: بنایی بر بسته و فیلتر شدن وجود ندارد مگر آنكه انحصار به وجود آید. همینطور هیچ شبكه اجتماعی كه محتوای مجرمانه ای نداشته باشد، بسته نمی گردد.

سبحانی فر با تاكید بر اینكه «با فرهنگ سازی می توان انحصار را از پیام رسان های خارجی گرفت» اظهار داشت: نمونه بارز آن خروج صداوسیما از تلگرام است یا اینكه همه مسئولان و مقامات از تلگرام بیرون آیند. طبیعتا در این شرایط آنهایی كه به دنبال اخبار مربوطه شان هستند تنها به تلگرام رجوع نمی كنند.

این نماینده مجلس خاطرنشان كرد: نبود انحصار در تمامی بخش ها همچون سرمایه گذاری وجود دارد. طبق قانون سرمایه گذار خارجی تنها می تواند ۳۰ درصد از بازار كشور را بگیرد و نمی تواند تمامی بازار را در دست داشته باشد، این مورد باید درباره شبكه های اجتماعی وجود داشته باشد و آنها از انحصار بیرون آیند.

وی در انتها در پاسخ به اینكه آیا با این شیوه انحصار در یك پیام رسانی داخلی همچون سروش به وجود نمی آید؟ اظهار داشت: اگر انحصاری در استفاده از پیام رسان خارجی نباشد مردم می توانند از تمامی پیام رسان های داخلی استفاده كنند و الزامی نیست كه حتما از پیام رسان سروش استفاده نمایند.
1397/01/29
22:54:27
5.0 / 5
1986
تگهای خبر: پیام رسان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس