پارس آی سی تی

تماس های تبلیغاتی مصداق مزاحمت غیرقانونی!

تماس های تبلیغاتی مصداق مزاحمت غیرقانونی!

پارس آی سی تی: در واكنش به تماس هایی كه شركت ها برای تبلیغات برگزیدند، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات معتقد می باشد این تماس ها به شكلی مزاحمت تلفنی به حساب می آید كه اساسا مغایر قانون بوده و حتی مطابق با حقوق مشتركین نیست.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، در حالیكه افزایش شكایت كاربران درباره پیامك های گاه وبی گاه تبلیغاتی باعث شد مسئولان فكر چاره ای برای جلوگیری از اینگونه مزاحمت ها كنند، برخی شركت ها تماس را جایگزین كردند؛ ازاین رو شاید همزمان با كاهش پیامك های تبلیغاتی، چندین تماس تبلیغاتی مزاحم هم دریافت كرده باشید.

خبرگزاری دانشجویان ایران پیش از این در گزارش خود به مزاحمت تبلیغات تلفنی اشاره كرده بود؛ زیرا در شرایطی كه پیامك های تبلیغاتی به علت اعتراض كاربران بسیار كم شده بودند و حتی رگولاتوری سامانه ۱۹۵ را برای رسیدگی به این پیامك ها معرفی نمود كه باعث شد تعداد این پیامك ها بسیار كاهش یابد اما برخی شركت ها راه تبلیغات تلفنی را برای خود انتخاب كردند.

مهم ترین مبحث درباره تبلیغات پیامكی و تلفنی، مخدوش شدن حفظ حریم شخصی مشتركان، مزاحمت ها و صرف وقت برای دریافت و پاسخگویی به این پیامك ها و تلفن هاست و شاید حتی تبلیغات تلفنی و تماس های تبلیغاتی ناخواسته بیشتر ناقض حریم شخصی بوده و مزاحمت زیادی را تولید می كنند.

در این راستا حسین فلاح جوشقانی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به راهكارهای مقابله با تماس های تبلیغاتی توضیح داد: یك شركت بدون هماهنگی با مدیران ارشدش و در چند مركز تماس می گرفتند و تبلیغ می كردند. این كار اصلا نه كار درستی نبوده و حتی مطابق با حقوق مشتركین نیست. به آن شركت تذكر داده شد كه آن تماس ها هم متوقف شده است. اما جلوگیری از این تماس ها مصوبه جداگانه ای نمی خواهد. آنها را پیگیری می نماییم و تذكر می دهیم كه البته خیلی هم كم شده است.

وی درباره ماهیت این تماس ها بیان كرد: این كار اساسا خلاف است، چون به شكلی مزاحمت تلفنی به حساب می آید و مزاحت تلفنی هم سال هاست كه خلاف است و قانون دارد. البته پیامك تبلیغاتی از آنجائیكه گستره اش زیاد است و فرآیندهای كنترلی اش فرق می كند نیاز به مصوبه قانونی داشت و سامانه های پیامكی هم تا آخر فروردین ماه راه اندازی می گردد.

جوشقانی پیش از این هم درباره این تماس ها با بیان این كه دستور داده شده همه مزاحمت های تلفنی تبلیغاتی كه توسط بعضی از شهروندان گزارش شده، مورد پیگیری قرار بگیرند، اظهار داشته بود: هیچ گونه مزاحمت های تبلیغاتی برای شهروندان چه در قالب پیامك و یا تلفنی و این كه روی نوار پاسخگو، اینترنت را تبلیغ كنند، به هیچ وجه برای ما قابل قبول نیست.
1397/01/03
12:00:23
5.0 / 5
1719
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس