پارس آی سی تی
شهریاری:

مجتمع قضایی ویژه جرایم كامپیوتری به امور استارت آپ ها رسیدگی می كند

مجتمع قضایی ویژه جرایم كامپیوتری به امور استارت آپ ها رسیدگی می كند

پارس آی سی تی: رییس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه درباره موانع حقوقی بر سر راه استارتاپ ها اظهار داشت: ما مجتمع ویژه ای برای رسیدگی به جرایم كامپیوتری داریم و در آنجا پرونده های این چنینی مورد رسیدگی قرار می گیرد.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین شهریاری رییس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه نخبگانی فناوری اطلاعات در قوه قضاییه با بیان این مطلب، افزود: هر استارتاپی باید قوانین كشور را رعایت كند. در صورت عدم رعایت قوانین در این مجتمع به پرونده اش رسیدگی می گردد و در این مجتمع قضات با مفاهیم فناوری اطلاعات آشنایی دارند.
شهریاری اظهار داشت: البته قوانین ما با حركت كندی جلو می رود و نباید توقع داشت احكام صادره صد در صد مورد قبول استارتاپ ها باشد. استارتاپ ها باید توقعات شان را در اختیار ما قرار دهند و خودشان با تشكیل انجمن هایی پیشنهادهای مدونی را در اختیار ما بگذارند تا ما در مسیر تسریع قوانین حركت نماییم.
رییس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه اظهار داشت: ما وعده نمی دهیم اما تلاش می نماییم تا مشكلات آنها حل شود. قوه قضاییه معاونتی به نام معاونت حقوقی دارد كه مسئولیت تدوین لوایح را بر عهده دارد. حالا بدواً باید مشكلات به ما ارائه شود و در كنار آن پیشنهادها هم داده شود تا ما برای حل آن ها تلاش نماییم.
شهریاری در پاسخ به این سوال كه ناجا هم یك اطلس جرم دارد و آیا با شما موازی كاری می گردد یا خیر، اظهار داشت: پلیس اطلاعاتش مربوط به حوزه كاری خودش است و ما هم حوزه كاری خودمان را داریم. حوزه كاری ما پرونده هایی است كه تشكیل می گردد و باعث صدور حكم می گردد و جغرافیای احكام در دست قوه قضاییه است. ناجا ضابط قوه قضاییه است و گاها موارد اتهامی را تا بخشی می دانند و به مواردی كه به صدور حكم منجر گردیده است دسترسی ندارند. می گردد گفت جرایم مشهود را در اختیار دارند و الا از احكام حقوقی اصلا اطلاع ندارند.
وی درباره مبحث حریم خصوصی و تدوین لوایح مربوط به آن اظهار داشت: تعریف مبحث حریم خصوصی در جاهای مختلف دنیا با مشكل مواجه می باشد. برای مثال ماشین حریم خصوصی نیست، البته به معنای آن هم نیست كه اگر حریم خصوصی بود نمی توان به آن ورود كرد.1396/11/10
16:37:24
5.0 / 5
1663
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس