پارس آی سی تی

کارگران آیفون ۳ بار افزایش پاداش گرفتند

کارگران آیفون ۳ بار افزایش پاداش گرفتند

به گزارش پارس آی سی تی، بزرگترین کارخانه تولید آیفون در جهان که با مشکل استخدام و حفظ نیروی کار کافی روبروست، پاداش کارگران را عرض مدت یک ماه، سه بار افزایش داد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، کارخانه ژنگژوی شرکت فاکسکان که به آیفون سیتی مشهور است، آماده تولید انبوه آیفون ۱۵ می شود و برای ماندن کارگران در خط تولید به مدت حداقل سه ماه، مشوق های قابل توجهی عرضه می کند تا در دوره پرکار خود، از تکرار اختلالات بزرگ سال قبل اجتناب کند.

کارخانه فاکسکان در ژنگژو، بزرگترین کارخانه تولید آیفون در جهان است که بیش از ۲۰۰ هزار کارگر در آن مشغول بکار است و برآورد می شود ۸۰ درصد از آیفون جهان را تولید می کند. اطمینان از ظرفیت کافی در طول تابستان و اجتناب از هر گونه مشکلی، برای اینکه اپل بتواند پاسخگوی تقاضا برای مدلهای آیفون ۱۵ باشد، حائز اهمیت می باشد.

این کارخانه اواخر سال میلادی گذشته، بدنبال شیوع کووید، با اختلال بزرگی روبرو شد. کارگران از کمبود غذا و دارو شکایت کردند و تعداد قابل توجهی تصمیم گرفتند از کارخانه خارج شده و به شهرهای خود بازگردند.

به نظر می رسد کارخانه فاکسکان در ژنگژو برای جذب و حفظ کارکنان کافی با مشکل مواجه می باشد. آن طور که گزارش شده است، این شرکت در امتداد آماده شدن برای تولید انبوه آیفون ۱۵، سه بار در یک ماه پاداش های کارگران آیفون را افزایش داده است.

پاداش هایی که سال قبل عرضه شدند، چندان موثر نبودند و بنظر می رسد همین وضعیت در سال میلادی جاری وجود دارد. دو دور قبلی افزایش پاداش، تاثیری در مجاب کردن کارگران برای استخدام و ماندن در این کارخانه نداشت. بنابراین، فاکسکان پول بیشتری را به کارگران پیشنهاد کرد.

طبق پستی که از طرف گروه کسب وکار محصول دیجیتالی یکپارچه فاکسکان در وی چت انتشار یافته است، از روز دوشنبه، کارمندان جدید برای حداقل ۹۰ روز کار در این کارخانه، حداکثر سه هزار یوان (۴۲۴ دلار) پاداش دریافت خواهند کرد و ۲۱ یوان دستمزد ساعتی خواهند داشت.

کارگران فعلی می توانند ۵۰۰ یوان پاداش ارجاعی را دریافت نمایند. فاکسکان قبل از این، مزایای کارگران را دو بار در ماه جاری افزایش داده است.

هر چند این رقم از نظر استانداردهای آمریکا، اندک شمرده می شود اما معادل یک ماه حقوق پایه اضافی یا بیش از ۳۰ درصد پاداش فردی است که به مدت سه ماه کار کرده است. این پاداش استخدام، معادل حدود یک هفته دستمزد هر کارگری است که به این کارخانه اضافه می شود.

بر اساس گزارش پایگاه فناوری ۹to۵mac، بعد از نگرانیهایی که نسبت به گسترش فعالیت فاکسکان در هند عنوان شد، مدیرعامل این شرکت بتازگی به کارکنانش اطمینان داد فاکسکان برنامه ای برای ترک دومین پایگاه بزرگ خود در چنگدو ندارد.
1402/03/10
11:13:13
5.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آی سی تی پارس