پارس آی سی تی
مدیرعامل زیرساخت خبر داد؛

افزایش دو برابری ظرفیت زیرساخت ارتباطی

افزایش دو برابری ظرفیت زیرساخت ارتباطی

به گزارش پارس آی سی تی، مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت اظهار داشت: ظرفیت زیرساخت ارتباطی ما تا انتهای سال 1402 دو برابر می شود.محمد جعفرپور، معاون وزیر و رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به توسعه و ارتقای پایداری شبکه انتقال اظهار داشت: وظیفه شرکت ارتباطات زیر ساخت، توسعه ارتباطات باکیفیت و پایدار می باشد و پروژه هایی که به انجام می رسد در امتداد پیشبرد اهداف شبکه ملی اطلاعات است ما در امتداد این پایداری، مسیرهای فیبر نوری را انجام می دهیم.
وی با اشاره به زیرساخت اپراتورهای تلفن همراه اظهار داشت: باتوجه به نیاز و کشش شبکه اپراتورها باید زیرساخت را توسعه دهیم درحال حاضر اپراتورها نیازی بیش از ظرفیت شبکه زیرساخت ندارند اما ما برنامه توسعه ای داریم الان ما دو برابر نیاز کشور ظرفیت ایجاد کردیم و این توسعه ظرفیت ادامه دارد.
جعفرپور اشاره کرد: توسعه ارتباطات زیر ساخت در دستور کار قرار دارد و امید داریم نسبت به تابستان ۱۴۰۰ ظرفیت زیر ساختی ارتباطی ما تا انتهای سال ۱۴۰۲ دو برابر شود.
وی با اشاره به این که ظرفیت شبکه انتقال در ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم، ۳۵.۸ ترابیت بر ثانیه بوده که تمام تجهیزات آن خارجی بود، اضافه کرد: در دولت سیزدهم، وزارت ارتباطات برنامه ریزی کرد که تا آخر سال ۱۴۰۲ یعنی ظرف مدت ۳۶ ماه ظرفیت انتقال کشور را دو برابر نماید که ۷۰ درصد از این افزایش با بهره گیری از تجهیزات بومی باشد. بدین سبب برای اولین بار قراردادی به ارزش ۷، ۰۰۰ میلیاردریال که بزرگ ترین قرارداد بومی سازی شرکت زیرساخت و وزارتخانه محسوب می شد، منعقد و قرار شد با بهره گیری از تجهیزات بومی ۲۰ ترابیت بر ثانیه به ظرفیت شبکه انتقال کشور اضافه شود.
جعفرپور با اعلان اینکه خرسندیم که اعلام نماییم حدود ۴۰ درصد از این بومی سازی محقق شده است، اشاره کرد: به عبارتی ظرفیت شبکه انتقال کشور ۷، ۶ ترابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرد.
معاون وزیر ارتباطات در ادامه اظهار داشت: جالب است که بدانید هم زمان با انعقاد قرارداد با شرکت داخلی، نمایندگان شرکت های رقیب خارجی پیگیر جذب این پروژه ها بوده و توان داخلی ایران را انکار می کردند، بااین حال ما بی توجه به این پیغام ها و اعتماد به توان نخبگان جوان ایرانی قرارداد را منعقد کردیم و خوشبختانه شرکت های داخلی نیز در این زمینه سربلند شدند.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اشاره کرد: با حمایت انجام شده از شرکتهای داخلی تولیدکننده تجهیزات شبکه انتقال و با تاکید بر تجربه موفق پشت سر گذاشته در داخل کشور، برخی از آنها به صادرکننده تجهیزات شبکه تبدیل گشته اند.


منبع:

1402/02/30
23:11:00
5.0 / 5
177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آی سی تی پارس