پارس آی سی تی
ماسك اعلام كرد؛

مدارک سرکوب آزادی بیان در توئیتر فاش می شود

مدارک سرکوب آزادی بیان در توئیتر فاش می شود

به گزارش پارس آی سی تی، ایلان ماسک در توئیتی اعلام نمود: فایل هایی درباره ی چگونگی و دلیل سرکوب برخی حساب های کاربری به حساب  آزادی بیان منتشر می کند.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از فاکس نیوز، وی در توئیتر نوشت: فایل های توئیتر درباره ی سرکوب آزادی بیان به زودی در این پلت فرم منتشر می شوند. مردم حق دارند بدانند در واقعیت چه اتفاقی افتاده است. همین طور چند ساعت بعد او پیام دیگری در این شبکه اجتماعی منتشر نمود که در آن آمده است: این نبردی برای آینده تمدن است. اگر آزادی بیان حتی در آمریکا از بین برود، تنها استبداد در پیش رو باقی می ماند.
این درحالی است که منتقدان به ویژه طرفداران حزب راستگرا از مدت ها پیش از توئیتر شکایت داشتند برای اینکه به اعتقاد آنها استانداردهای پلت فرم درباب سانسور یا تعلیق حساب های کاربری ناعادلانه و مبهم بوده است. این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۲۱ میلادی و بعد از شورش حامیان دونالد ترامپ (رئیس جمهور سابق آمریکا) و حمله به کنگره حساب کاربری وی را مسدود کرد. از طرف دیگر توئیتر در ۲۰۲۰ میلادی گزارش نیویورک پست درباره ی محتوای لپ تاپ هانتر بایدن (پسر جوبایدن، رئیس جمهور فعلی آمریکا) را حذف نمود.
ماسک که خودش را یک طرفدار مطلق آزادی بیان می داند درباره ی دلیل خرید توئیتر اظهار داشته بود: مهمست که تمدن آینده یک میدان شهری دیجیتال مشترک داشته باشد که طیف وسیعی از اعتقادات بتوانند به گونه ای سالم و بدون خشونت در آن بحث و گفتگو کنند.


منبع:

1401/09/09
10:04:53
5.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آی سی تی پارس