پارس آی سی تی

۷ ترفند به جهت اینکه عمر گوشی تان بیشتر شود

۷ ترفند به جهت اینکه عمر گوشی تان بیشتر شود

به گزارش پارس آی سی تی ارتقای هر ساله به جدید ترین و بهترین گوشی هوشمند عالی به نظر می آید، اما این کار چندان ارزان نیست، ازاین رو یاد بگیرید چگونه تلفن خویش را طولانی تر نگه دارید.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، پرچمدارهای گوشیهای هوشمند، گزینه های وسوسه انگیزی برای ارتقا هستند، اما هزینه زیادی برای شما خواهند داشت، چونکه قیمت هایی از حداقل ۶۰۰ دلار تا بیشتر از ۱۰۰۰ دلار را هم شامل می شوند. با دانستن این که قیمت گوشیهای جدید در حال افزایش می باشد، افزایش عمر تلفن هوشمند فعلی تان می تواند در درازمدت، منجر به صرفه جویی در هزینه هایتان شود.
جهت استفاده از این نکات برای بهبود طول عمر تلفن، حتی نیازی به دانش فنی ندارید، پیروی از همه آنها نسبتاً آسان است و می توانید از امروز آغاز به تغییر عادت های خود کنید تا عمر تلفن خویش را افزایش دهید. چه اخیرا گوشی خویش را ارتقا داده باشید و چه درحال فکر کردن به این کار هستید، وبسایت سی نت به چند ترفند سریع و آسان اشاره کرده که با کمک آنها می توانید گوشی خویش را در شرایط عالی نگه دارید.
به روزرسانی برنامه ها را نادیده نگیرید
به جهت اینکه گوشی شما تا حد امکان سریع و بدون مشکل کار کند، مهم می باشد که سیستم عامل و نرم افزارهایی که نصب شده را در زمان انتشار به روز کنید. این بروزرسانی ها زمان زیادی نمی برند، اما مزایای آن می تواند بسیار زیاد باشد: از رفع اشکال ها و رفع مشکلات امنیتی گرفته تا تغییراتی که خصوصیت های جدیدی را به ارمغان می آورد و عملکرد کلی را بهبود می بخشد تا دستگاه شما روان تر و سریع تر کار کند.
اندروید و آیفون هر دو بروزرسانی خودکار برنامه ها را عرضه می کنند که باید به صورت پیش فرض فعال شوند. می توانید با باز کردن پلی استور، بیرون کشیدن منو از سمت چپ صفحه، ضربه زدن روی تنظیمات و از انتخاب گزینه Auto-update apps، گوشی اندرویدی اطمینان حاصل کنید. اگر آیفون دارید، به تنظیمات و بخش اپ استور بروید و مطمئن شوید که گزینه App Updates در وضعیت On قرار دارد. با این وجود، این خصوصیت در حالت کم مصرف کار نخواهد کرد.
برای بروزرسانی های سیستم در تلفن اندروید، می توانید با باز کردن برنامه تنظیمات و جست وجوی «به روزرسانی نرم افزار»، بروزرسانی ها را بررسی کنید. یا می توانید منتظر بمانید تا تلفنتان به شما اخطار دهد که بروزرسانی درحال تعلیق است و سپس دستورات را دنبال کنید. گوگل تقریباً اول هر ماه بروزرسانی های امنیتی اندروید را منتشر می کند، ازاین رو بررسی در اواسط ماه به جهت اینکه ببینید آیا گوشی شما بروزرسانی دارد یا خیر، عادت بدی نیست.
در مورد دارندگان آیفون، شما این امکان را دارید که به گوشی خود اجازه دهید بروزرسانی های جدید را به صورت خودکار نصب کند. البته نگران نباشید، گوشی شما دقیقا بعد از انتشار بروزرسانی ها، آنها را دانلود و نصب نمی کند، بلکه، یک یا دو روز بعد از اتمام به روزرسانی، آنها را دانلود کرده و سپس فرایند نصب را برای دفعه بعد که یک شبه شارژ می شود برنامه ریزی می کند. برای نصب بروزرسانی یا روشن کردن بروزرسانی های خودکار، به بخش تنظیمات> عمومی> بروزرسانی نرم افزار بروید. اگر بروزرسانی در دسترس می باشد، برای نصب آن دستورات را دنبال کنید. اگر نه، روی بروزرسانی های خودکار ضربه بزنید تا آنرا روشن یا خاموش کنید.
حذف برنامه ها می تواند به احیای گوشی کمک کند
تلفن ها فضای ذخیره سازی و حافظه محدودی دارند، بنابراین مهم می باشد که تعداد برنامه های استفاده نشده را به حداقل برسانید. حذف مرتب برنامه هایی که از گوشی خود استفاده نمی کنید سبب صرفه جویی در فضای ذخیره سازی می شود، از اجرای برنامه ها در پس زمینه جلوگیری کرده و از منابع پرارزش استفاده می نماید و سبب می شود عمر تلفن شما دیرتر به پایان برسد.
از کشوی برنامه یا صفحه اصلی خود عبور کنید و همه برنامه هایی را که در مقطعی به هر علتی نصب کرده اید، اما هیچگاه استفاده نکرده اید، حذف کنید. حذف برنامه ها در آیفون آسان است، فقط کافیست آنرا برای مدتی نگه دارید تا برنامه انتخاب شود، آنگاه یک منوی کشویی از نماد برنامه خواهید دید، سپس فقط Remove App را انتخاب کنید. سپس این گزینه را خواهید داشت که برنامه را از تلفن خود حذف کرده یا فقط آنرا از صفحه اصلی حذف کنید.
کاربران اندروید چند گزینه دیگر دارند اما می توانند رویکرد مشابهی را دنبال کنند: با فشار طولانی، «i» را که برای اطلاعات برنامه نشان داده می شود انتخاب و سپس Uninstall را انتخاب کنید. همینطور می توانید یک ورودی تقویم ماهانه با عنوان "حذف برنامه های استفاده نشده" تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند که این کار را به صورت منظم انجام دهید.
یک قاب خوب کمک زیادی به افزایش عمر گوشی شما خواهد کرد
برای یک متخصص تلفن، حتی باریک ترین قاب ها هم خیلی زیاد است، از طرفی این که ببینیم گوشی چگونه طراحی شده است، نسبت به وجود یک قاب پلاستیکی حجیم جذابیت بیشتری دارد. با این وجود، انتخاب هوشمندانه این است که گوشی را در یک قاب محافظ بپوشانید تا از شکستن آن در صورت افتادن اجتناب ناپذیر جلوگیری نماید. پرداخت هزینه تعمیرات پرهزینه صفحه نمایش یا مواجهه با یک صفحه شکسته، سبب می شود که رویای خرید یک گوشی جدید را در سر بپرورانید، یا حداقل از این که در وهله اول قابی برای آن نگرفته اید، ابراز تاسف کنید.
لازم نیست تمام تلاش خویش را بکنید و گران ترین قاب را تهیه کنید، اما داشتن چیزی روی گوشی مطمئنا به افزایش عمر آن کمک می نماید. ناگفته نماند، استفاده از قاب به این مفهوم است که گوشی شما در شرایط بکر باقی می ماند و احتمالاً زمانی که زمان ارتقا می رسد، ارزش فروش مجدد بیشتری خواهد داشت.
صفحه نمایش و پورت ها را تمیز نگه دارید
استفاده از تلفنی که پر از چربی و کثیف است، کاری نیست که هیچ یک از ما بخواهیم انجام دهیم. اما اگر تلفنی تمیز و براق باشد، همه ما نسبت به آن احساس خوبی خواهیم داشت، بخصوص اگر به این مفهوم باشد که گرد و غبار مانع عملکرد آن نمی گردد. حتی اگر از کیس استفاده می کنید، هر چند وقت یک مرتبه چند دقیقه وقت بگذارید تا هرگونه پرز یا کثیفی در درگاه شارژ، قسمت میکروفون، مشبک بلندگو و جک هدفون را تمیز کنید،
از گرم شدن بیش از اندازه باتری گوشی اجتناب کنید
افسانه های گوناگونی در مورد باتری گوشی و سالم نگه داشتن آن وجود دارد. برای مثال، شارژ سریع به باتری آسیب نمی زند، اما این که اجازه دهید تلفن شما به صورت کامل تخلیه شود و به صفر برسد، امکان دارد صدمه زا باشد.
همینطور از قرار دادن دستگاه در شرایطی که امکان دارد باتری بیش از اندازه گرم شود، خودداری کنید. مثلاً از بیرون گذاشتن گوشی در زیر نور مستقیم خورشید اگر در یک روز گرم بیرون نشسته اید، خودداری کنید، در آن صورت گوشی تان دوام بیشتری خواهد داشت. اگر گوشی بیش از اندازه داغ شود، خود به خود خاموش می شود، اما این اتفاق به باتری فشار وارد می نماید که می تواند طول عمر گوشی را کم کند.
از روزی که گوشی خویش را از جعبه خارج می کنید، مراقبت از باتری گوشی خویش را شروع کنید و زمانی که باتری شما هنوز یک یا دو سال پس از خرید، همچنان شارژ نگه داشته باشد، نتیجه را خواهید دید.
باتری خراب را به جای گوشی عوض کنید
حتی اگر همه کارها را طبق دستورالعمل انجام داده باشید، امکان دارد همچنان با مشکل باتری مواجه شوید که به مرور زمان از شارژ شدن خودداری می کند. در این هنگام به جای تعویض کل گوشی، می توانید باتری را تعویض کنید.
اغلب این تعمیر و نگهداری ساده و مقرون به صرفه می تواند چند ماه یا حتی چند سال دیگر به عمر عملکرد گوشی شما اضافه کند. اگر بیشتر تلفن ها مانند گذشته همچنان با باتری های قابل تعویض ساخته می شدند، آسان تر بود، اما هم اکنون، بیشتر تلفن ها با باتری های تعبیه شده عرضه می شوند که بدون جدا کردن اجزای گوشی قابل تعویض نیستند.
به طور منظم از تلفن خود نسخه پشتیبان تهیه کنید
داشتن یک نسخه پشتیبان از اطلاعات گوشی شما هیچ کمکی به افزایش عمر گوشی نمی کند، اما به این مفهوم است که وقتی زمان خداحافظی با تلفن شما فرا می رسد، تمام مخاطبین، عکس ها، فیلمها و تنظیمات سفارشی شما آماده جابه جایی هستند و دیگر مجبور نیستید باردیگر از ابتدا شروع کنید.
اگر آیفون دارید، با باز کردن برنامه تنظیمات، بررسی کنید که پشتیبان گیری آی کلاود روشن باشد. سپس روی iCloud > iCloud Backup ضربه بزنید و مطمئن شوید که سوئیچ در موقعیت روشن است. این فرایند برای دارندگان اندروید بر مبنای سازنده دستگاه متفاوت می باشد، اما به صورت کلی، می توانید تنظیمات را باز کنید و سپس به Google > Backup بروید. بعضی از سازندگان دستگاه، مانند سامسونگ، خدمات پشتیبان گیری خویش را علاوه بر خدمات گوگل عرضه می دهند. ساده ترین راه برای یافتن سرویس پشتیبان گیری خودکار ابری دستگاه این است که برنامه تنظیمات را باز کرده و از کادر جست وجو برای جست وجوی «پشتیبان گیری» استفاده کنید.1401/02/26
19:30:37
5.0 / 5
195
تگهای خبر: خدمات , دانلود , سایت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس