پارس آی سی تی

بهترین اقدام بعد از گم شدن گوشی چیست؟

بهترین اقدام بعد از گم شدن گوشی چیست؟

به گزارش پارس آی سی تی گم کردن گوشی هوشمند یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند برای فرد رخ دهد، علیرغم این در چنین شرایطی می توانید چند قدم بردارید که دستگاه خویش را بازگردانید، یا حداقل از داده های خود محافظت کنید.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، از بین تمام مشکلاتی که امکان دارد برای هر یک از ما اتفاق بیفتد، شاید یکی از بدترین احساسات این باشد که متوجه شویم گوشی خویش را گم کرده ایم. خیلی از اطلاعات شخصی در این دستگاه ها ذخیره شده اند، اطلاعات بانکی، رسانه های اجتماعی، ایمیل ها، عکس ها و ویدئوها و بنابراین گم کردن گوشی، یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند بیفتد.
مطمئناً نخستین احساسی که در رویارویی با این اتفاق دست می دهد، ترس است، چونکه در حالیکه تلاش می کنید تلفن خویش را پیدا کنید، گوشی تان هیچ کجا نیست. وبسایت یواس آتودی به نکاتی اشاره کرده که می تواند در صورت گم شدن گوشی، به کاربر کمک نماید. ازاین رو اگر آیفون یا گوشی اندرویدی خویش را گم کردید، این مراحل را می توانید برای محافظت از خود انجام دهید.
اگر احساس کردید گوشی خویش را گم کرده اید، یکی از نخستین کارهایی که باید انجام دهید این است که فوراً با آن تماس بگیرید. ازاین رو یک دوست یا هر کسی را که تلفن دارد پیدا کنید، تلفن او را قرض گرفته و با گوشی خود تماس بگیرید. احتمال زیادی وجود دارد که کسی تلفن را ببیند یا صدایش را بشنود، که در آن صورت آنرا برمی دارد و شما می توانید یک قرار ملاقات با آن شخص گذاشته و تلفن خویش را پس بگیرید. البته درصورت قفل بودن گوشی هم می توانید یک پیام متنی با این مضمون ارسال کنید که "تلفنم را گم کرده ام، در اینجا نحوه تماس با من آمده است."
اگر به دلایلی این روش ها کار نمی کنند، می توانید از یکی از مهم ترین خصوصیت های گوشی هوشمند استفاده کنید. این خصوصیت در گوشیهای آیفون و اندرویدی، تحت عنوان Find My Phone یا Find My Mobile به معنای (گوشی من را پیدا کن) وجود دارد و اگر به دلایلی این خصوصیت را فعال نکرده اید، بهتر است در اسرع وقت این خصوصیت را فعال کنید. این خصوصیت ها قابلیت مکان یابی گوشی را دارند و همینطور می توانید کارهای دیگری را هم با آن انجام دهید. همچون این که از راه دور صدای آنرا بلند کنید، یا حتی اطلاعاتش را پاک کنید، بخصوص اگر بدانید تلفنتان برای همیشه گم شده است و اطلاعات شخصی زیادی روی آن دارید که نمی خواهید در دسترس فرد دیگری قرار بگیرد.
برای انجام این کار در گوشی آیفون، به برنامه Find My Phone بروید، می توانید این کار را روی یک دستگاه اپل دیگر یا روی کامپیوتر هم انجام دهید که این کار هم در شرایطی که گوشی تان را گم کرده اید، محتمل تر است، سپس به بخش icloud.com/find بروید و با اپل آیدی خود که در گوشی تان روشن است وارد سیستم شوید که نقشه ای را به شما نشان داده است و مکان تقریبی خوبی از جایی که گوشی شما در آن قرار دارد، نشان خواهد داد.
در گوشی اندرویدی هم می توانید فرایند مشابه را انجام دهید. به وبسایت، android.com/find بروید که گزینه های مشابه در آنجا وجود دارد و یک نقشه مکانی و زمانی از آخرین جایی که گوشی شما بوده است، نشان داده است. در عین حال می توانید صدایی را پخش کنید که تا گوشی با صدای بلند زنگ بخورد، می توانید از راه دور گوشی خویش را پاک کنید و یا آنرا در حالت گمشده قرار دهید، که در آن صورت پیامی با اطلاعاتی برای نحوه یافتن گوشی روی صفحه نمایش قرار می گیرد.
اگر مطمئن شدید که تلفن خویش را برای همیشه گم کرده اید، کار دیگری که می توانید انجام دهید، این است که همه رمزهای عبور حساب های خویش را تغییر دهید. این کار تلاش زیادی می خواهد اما ارزش دارد که بخواهید برای ایمن کردن خود این وقت را بگذارید، چونکه احتمال دارد که روی گوشی خود رمز عبور قرار نداده باشه و یا رمز عبور قابل حدسی داشته باشید که سبب می شود کسی که گوشی تان را پیدا کرده، به تمامی اطلاعات دستگاه شما دسترسی داشته باشد، ازاین رو لازم است رمزهای عبور حساب های خویش را تغییر دهید. البته اگر گوشی تان رمز عبور قوی دارد، این نگرانی وجود دارد، اما همچنان تغییر رمزهای عبور به جهت اینکه مطمئن باشید اطلاعاتتان ایمن است، اقدام عاقلانه ای است.1400/09/11
23:19:40
5.0 / 5
197
تگهای خبر: سایت , سیستم , كاربر , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس