پارس آی سی تی

سرمایه گذاری مایکروسافت برای تربیت ۲۵۰ هزار نیروی امنیت سایبری

سرمایه گذاری مایکروسافت برای تربیت ۲۵۰ هزار نیروی امنیت سایبری

پارس آی سی تی: مایکروسافت یک برنامه ملی را با همکاری کالج ها برای مساعدت با پر کردن ۲۵۰ هزار شغل امنیت سایبری تا سال ۲۰۲۵ را شروع می کند.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، مایکروسافت در یک وبلاگ اعلام نمود این غول نرم افزاری ده ها میلیون دلار در این ابتکار به مدت چند سال آینده سرمایه گذاری می نماید. برخی از افراد آموزش دیده در مایکروسافت کار خواهند کرد اما اغلب آنها می توانند نزد ده ها هزار کارفرمای دیگر در سرتاسر آمریکا کار پیدا کنند.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت در معرفی این برنامه به مطبوعات اظهار داشت: ما نمی توانیم از کشور حفاظت نماییم مگر اینکه مشاغل امنیت سایبری خالی را پر نماییم. از نظر وی، ۱۰۴۴ کالج محلی آمریکا چاره ای برای این مورد هستند.

مایکروسافت با کمبود نیروی کار در عرصه امنیت سایبری روبرو شده است. هکرهای روسی سال قبل آپدیت نرم افزار شرکت سولار ویندز را آلوده کردند. مایکروسافت که مشتری سولار ویندز بود، موارد معدودی از بدافزار را در کامپیوتر های خود شناسایی کرد و همچنان که کوشش کرد به مشتریانش برای حفاظت از خودشان کمک نماید، متوجه شد کمبود کارکنان امنیت سایبری تعلیم دیده واکنش مشتریان این شرکت به وضعیت مذکور را آهسته کرده است.

در حال حاضر از هر سه شغل امنیت سایبری در آمریکا، یک پست خالی مانده است و از هر ۲۰ شغل موجود در این کشور، بیشتر از یک شغل مستلزم مهارت های امنیت سایبری است که به حدود ۴۶۰ هزار شغل با میانگین حقوق ۱۰۵ هزار و ۸۰۰ دلار بالغ می شود.

بسیاری از این مشاغل به مدرک کالج چهار ساله نیاز ندارند. بنابراین مایکروسافت یک برنامه آموزشی امنیت سایبری مجانی برای موسسات آموزش عالی تر فراهم خواهد نمود و مستقیما با ۱۵۰ کالج محلی در سرتاسر آمریکا همکاری می کند و یک برنامه بورس تحصیلی برای ۲۵ هزار دانشجو فراهم خواهد نمود. اسمیت اظهار داشت: کالج های محلی یک دارایی فوق العاده هستند و هم اکنون ۱۱.۸ میلیون دانشجو را در سرتاسر این کشور ثبت نام کرده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، رئیس مایکروسافت اظهار داشت: سرمایه گذاری در کالج های محلی به تنوع کارکنان امنیت سایبر ی کمک خواهد نمود. هم اکنون این صنعت ۸۰ درصد از مردان و ۸۵ درصد از سفید پوستان تشکیل شده است. دانشجویان کالج ۴۰ درصد سیاهپوست، آمریکایی آفریقایی تبار یا اسپانیولی و ۵۷ درصد دانشجویان زن هستند.

منبع:

1400/08/08
09:45:19
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس