پارس آی سی تی

نگرانی چین از دور زدن محدودیت اجرای بازی های کامپیوتری

نگرانی چین از دور زدن محدودیت اجرای بازی های کامپیوتری

پارس آی سی تی: دولت چین برای جلوگیری از اعتیاد نوجوانان به بازی های کامپیوتری استفاده و اجرای این بازی ها را به سه ساعت در هفته محدود کرده و حالا نگران دور زدن محدودیت های مذکور است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از رویترز، رسانه های چین از وجود حفره ها و نقص های فنی آگاهی داده اند که دور زدن محدودیت اجرای بازی های ویدئویی را ممکن می کند و پس معتقدند باید حفره های مورد اشاره شناسایی شده و این محدودیت ها بطور جدی رعایت شوند.
چین در ماه آگوست گذشته از اجرای قوانین تازه ای آگاهی داد که برمبنای آن هیچ فرد جوان و نوجوان زیر ۱۸ سالی در این کشور حق ندارد بیش از سه ساعت در هفته را صرف اجرای بازی های ویدئویی کند. هدف از این کار مقابله با اعتیاد به بازی های ویدئویی دانسته شد. ولی حالا مشخص شده برخی جوانان این محدودیت ها را دور می زنند.
رسانه های چین می گویند کرایه و خرید و فروش حساب های کاربری گوناگون برای اجرای بازی های آنلاین در این کشور رواج دارد و از این طریق افراد می توانند بدون افشای هویت واقعی خود با چند شناسه کاربری بازی های مدنظر خودرا اجرا کنند. بدین سبب مقابله با این روند ضروری می باشد.
به نوشته روزنامه مردم ارگان رسمی حزب کمونیست چین، باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از خرید و فروش و کرایه دادن حساب های کاربری بازی های آنلاین به افراد زیر سن قانونی نیز جلوگیری شود. از طرف دیگر شرکت های بازی ساز نیز باید مسئولیت های اجتماعی خودرا انجام دهند تا نسل آینده به گونه ای سالم تربیت شود و زمینه توسعه مناسب صنعت بازی های ویدئویی نیز به وجود آید.
علاوه بر این خانواده ها و مدارس نیز باید محیطی هدایت گر را برای رشد سالم کودکان و نوجوانان به وجود آورند و به ویژه والدین باید مراقب رعایت محدودیت های زمانی اجرای بازی های ویدئویی باشند.


منبع:

1400/07/20
22:39:08
5.0 / 5
222
تگهای خبر: آنلاین , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آی سی تی پارس